Sağlıklı Kilo Alma Yolu

Sağlıklı Kilo Alma Yolu
Paylaş
 
loading...

Sağlıklı Kilo Alma Yolu

Her ne kadar ne tarafa baksak kilo vermek isteyenler olsa da bir o kadar da kilo almak isteyen insanlar var. Bir de üstüne şöyle bir sinir bozucu durum da yok değil. İnsanlar size devamlı sen benim yanımda bir ay takıl bak bakalım nasıl kilo alıyorsun veya ne o sende kurt mu var gibi şeyler söyleyip duruyor. O insanlar keyfinden mi kilo almıyor, sanki? Yıllarca bu dertten muzdarip insanlar var. Her bir yandan medet umuyor her tavsiyeye uymaya çalışıyor iseniz bunu yapmayın. Çünkü insanlar söz konusu kendi olmadığı için veya kulaktan dolma nerden duyduğu belirsiz olan sağlıksız fikirleri de size iletebilir. Ama sizin için en önemlisi kendinize uygun diyeti yöntemi bulup, uygulamak.

Herkes Kilo Alabilir mi?

Eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa kolayca kilo alabilirsiniz. Tabi eğer sağlıklı bir biçimde kilo almak istiyorsanız sakın ha sakın egzersizleri ihmal etmeyin. Çünkü sağlıklı bir şekilde kilo almanın tek yolu sizin vücudunuzdaki kas oranını arttırmanızdır. Bu biraz da genetiğinize bağlı aslında. Bazı bünyeler vücutlarında direkt olarak yağ depolamazlar. Bu kişilerin ne kadar yediği de ne zaman yediği de ne içtiği de pek önemli değildir. Bu tip bünyeler kendilerini şanslı sayabilirler. Eğer siz de böyleyseniz hemen gidin ve ilk iş olarak bir spor salonuna yazılın. Oradaki bir uzmanla beraber bir egzersiz planı uygulayın. Kesinlikle protein ağırlıklı olsun. Böyle bir plan sayesinde vücut ağırlığınız bir yılda tam olarak %30’a kadar artabilir. Aynı zamanda bunun sizin için en güzel yani sizde kas artışının sağlanmasıdır. E sonuçta siz de yağlı ve sarkık bir vücudun yerine kaslı veya sıkı bir vücudu tercih edersiniz değil mi? O halde yediklerinizi kasa çevirmek için haydi spor salonuna!

Kilo Almak İçin Beslenme Önerileri

Bununla beraber tabi sadece spora odaklamayın kendinizi. Dilediğiniz kadar yiyin. Fakat yediklerinizi seçerken biraz daha dikkatli özenli olun. Mesela hazır ve kızartılmış gıdaları tercih etmek yerine; gidin kalorisi yüksek ama sağlıklı olan yiyecekler yiyin. Bol bol et, süt, yumurta yiyin. Kendinize sınır koymayın. Normalinden çok daha fazla tüketin. Bir tabak dolu dolu tavuklu pilav sizin için mükemmel kilo alma yöntemi. Her akşam olmasa da ağırlıklı olarak akşamları makarna tüketin.
Yaş ilerledikçe metabolizma hızınız da siz istemeseniz de yavaşlayacaktır. O yüzden size önerdiğim bu önerilerin hepsi sanırım bir yere kadar geçerli. İlerleyen yaşlarda istemeseniz bile kilo alacaksınız.

Bir önceki yazımız olan 1 Haftalık Yılbaşı Öncesi Kahvaltısı başlıklı makalemizde diyet kahvaltı menü, kış kahvaltısı nasıl olmalı ve sağlıklı bir kahvaltı için hangi besinler tercih edilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 159 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com