Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler
Paylaş
 

Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıksız ve yıpranmış saçlar ile mücadele etmek sanıldığı kadar zor değildir. Bazı problemlerin atlatılması ve üzerinde küçük çaplı değişiklikler yapılması bu mücadele de bize yardımcı olacak oldukça önemli artılar sağlamaktadır.Aslına bakılırsa sadece alışkanlıklarımız üzerinde yaptığımız bazı değişiklikler sayesinde bile önemli adımlar atabiliriz. Alışılagelmiş ve kulaktan dolma bilgilerden vazgeçmek gerekmektedir. Bu yanlış bilgilerin başında ise saçlarımızı sıklıkla yıkamamız gerektiği gelmektedir. Saçlarımızı fazla yıkayarak onun üzerinde bulunan yağ ve besleyici değer oranını yok ederek zarar görmesini kolaylaştırabiliriz.

Özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu ise yapısı gereği normalden daha fazla kuru olan saçlara karşı yapılan yaklaşımlardır. Bu saçlara daha fazla besleyici özellik gösteren kremler uygulanabilir. Fazla fön makinesine maruz bırakmamakta gerekmektedir. Unutmamanız gereken önemli bir husus ise sizin yaptığınız her türlü yaklaşımlardan saçlarınızın olumlu veya olumsuz olarak etkilendiğidir. Bu olumlu ve olumsuz etkilenme kısa bir süre içerisinde tepkisini göstermeyebilir. Bir süre daha siz etkilerini tam olarak hissetmeyebilirsiniz.

Stresin ise saçlara ne kadar olumsuz etkileri olduğunu hiçbir zaman unutmamalısınız. Çünkü hem yapısının bozulmasına neden olacaktır. Hem de sizin daha fazla yıpranmanızı sağlayacaktır. Depresyon sonrasında ise saçlarınıza daha farklı bir şekilde yaklaşarak onun bu olumsuzluklardan daha fazla etkilenmesini de sağlayabilirsiniz.

Saç dökülmelerine karşı erkeklerin yaptığı bir yanlış ise tam olarak içeriği hakkında bilgi sahibi olmadıkları ve üçüncü şahıslardan duydukları krem ve bir takım karışımları saçlarına uygulamalarıdır. Bu karışımların asıl zararı ise saçlara değil saç diplerine olacaktır. Bu sebepten bir doktor tavsiyesi olmadan saçlarınıza kesinlikle müdahale etmekten kaçınmanız gerekmektedir.

Sağlıklı bir saç için saçlarınızla yaşadığınız her türlü problemlerinizde bir doktora başvurmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Kuru Ciltler İçin Doğal Nemlendirici Karışım başlıklı makalemizde Cildim kuruyor ne yapmalıyım, Cilt nemlendirici hazırlamak ve Kuru ciltler için evde hazırlanan kürler hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 431 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com