Sağlıklı Zayıflama Tüyoları

Sağlıklı Zayıflama Tüyoları
Paylaş
 
loading...

Sağlıklı Zayıflama Tüyoları

Bahar aylarına girmiş bulunmaktayız. Yazın daha da yaklaşması ile beraber özellikle bayanları bir zayıflama telaşı sardı. Kışın alınan kiloların hızlı bir şekilde verilmesi için diyetler ve egzersizler yapılmaya başlandı. Her zaman belirttiğimiz gibi önemli olan zayıflamak değildir. Önemli olan sağlıklı bir şekilde zayıflamaktır. Peki bunun için neler yapmalısınız. Bunlar ile ilgili sitemizde sürekli olarak paylaşımlar yapmaktayız. Kısaca bu konumuzda da bahsedelim.

Beslenme Alışkanlıkları

Kilo vermenin en önemli koşulu şüphesiz ki sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmaktır. Az yemek veya yememek kilo verdirmez; verdirse bile bunlar sağlıksız verilen ve kısa süre içerisinde tekrar alınacak kilolardır. Bu nedenle sağlıklı bir beslenme programı belirlenmelidir. Bunun için en doğrusu uzman bir diyetisyenden görüş almaktır. Fakat sizlerde kendinize göre bir program belirleyebilirsiniz. İlk olarak öğünleri belirlemeli ve bu öğünlerin dışına çıkmamaya çalışmalısınız. Bununla beraber saatleri de sabit olmalıdır. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği mutlaka olmalıdır. Bunun yanında ara öğünleri siz belirleyebilirsiniz. Diğer önemli bir husus ise akşam yemeğinden 3 saat sonrasında yatana kadar bir şey yememektir. Buna dikkat etmeniz kilo vermeyi kolaylaştıracaktır.

Diyet

Beslenme olarak ise dengeli bir şekilde karbonhidrat, yağ ve protein içeren bir diyet önemlidir. Yine karbonhidrat açısından çok zengin olmayan fakat protein açısından daha zengin olan diyetler daha çok tercih edilmelidir.

Spor ve Egzersiz

Tabi ki zayıflamanın daha doğrusu sağlıklı bir şekilde zayıflamanın en önemli kriterlerinden birisi de spor ve egzersiz yapmaktır. Bunun için yürüyüş veya bisiklet oldukça ideal ve kolay sporlardır. Bunun yanında pilates, mekik vb. diğer egzersiz programlarını da uygulayabilirsiniz.

Sizlerde sıkışmamak ve çok sağlıklı olmayan şok diyetleri yapmamak için şimdiden bir program belirlerseniz daha iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Dengeli Beslenme ve Sağlıklı Yaşam başlıklı makalemizde dengeli beslenme ile sağlıklı yaşam ilişkisi, dengeli beslenme nasıl olamalı ve sağlıklı yaşamda beslenme nasıl olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 471 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com