Sahurda Tok Tutacak Yiyecek Ve İçecekler

Sahurda Tok Tutacak Yiyecek Ve İçecekler
Paylaş
 
loading...

Sahurda Tok Tutacak Yiyecek & İçecekler

sahurda tok tutacak yiyecek

11 ayın sultanı olarak nitelendirilen Ramazan Ayı sonunda geldi. Ramazan ayında oruç tutar ve uzun saatler aç susuz kalırız. Bu nedenle vücudumuz bitkin düşer ve oldukça yorgun oluruz.

Sahurda Tok Tutan Yiyecek & İçecekler

Nasıl beslenmeli, neler tüketilmeli, ne içilmeli gibi etkenleri bilirsek oruç tutmak pek de zor olmaz. Öncelikle sahurda çok yağlı yiyecekler tüketmeyin.  Bu sizin susamanıza neden olacaktır. Daha çok çorba ve kahvaltılık tarzında yiyecekler yiyebilirsiniz. Suyunuzu da son anı bekleyip, imsak vakti girince içmeyiniz. Zamanlara bölünüz, vücudunuzun sindirmesine izin veriniz. Eğer su içmeyip de son dakikalarda birden fazla su tüketirseniz, bunu hazmetmeniz de oldukça zor olacaktır.

Kolay Oruç Tutmak İçin Öneriler

İftarda öncelikle çorba ile başlayıp, ardından vitamin dolusu bir ana yemek yiyebiliriz. Ancak tüm gün aç susuz kaldığımız için birden başlayıp hemen sofrada görünen her şeyi yemek isteriz. Ama sabırlı olmalı, yavaş bir şekilde çorbamızı içmeli, ardından birkaç dakika ara vererek dinlenmeliyiz. Sonrasında ana yemek ve ara sıcaklar ile devam etmeliyiz. Su için de birden çok içmemeli, zaman zaman yeteri kadar içmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 213 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com