Salatalık Suyu Zayıflatır Mı?

Paylaş
 

Neredeyse tüm doktorların birleştiği konu; vücudun fazla tuza karşı savunmasız olmasıdır. Doktorlar ve uzman diyetisyenler, tuzun olabildiğince azaltılması konusunda hemfikirler. Vücuda, ihtiyacından fazla tuz girdiğinde, dengesi son derece kötü etkilenerek bozulmakta ve vücuda giren suyu boşaltamayarak, hücrelerde biriktirmeye, bir başka deyişle; su tutmaya başlamaktadır. Kadınların aylık dönemleri sırasında sıkça başına gelebilen bu sus tutma işi, fazla tuz yüzünden sürekli hale geldiğinde, vücudun dış görüntüsü de bozulmaya ve daha kiloda gibi görünmesine sebep olmaktadır. Tuzu azaltmak, su tutmayı kesmek için gereklidir, fakat hâlihazırda vücutta birikmiş olan fazla suyun da atılmasını sağlamak gerekmektedir.

Salatalık Suyu Nasıl Zayıflatır?
Salatalık, neredeyse hiç kalori barındırmayan ender gıdalardan biridir. Yapısı gereği, tüketildiğinde uzun süre midede tokluk hissi de yarattığından, pek çok diyette, bilinçli şekilde kullanılmaktadır. Lezzetli ve kolay tüketilebilen bir gıda olduğunda, bu yararları daha da önem kazanıyor. Tüm bunların yanı sıra; fazla tuz tüketimi yüzünden vücutta tutulmaya başlanan fazla suyun da vücuttan atılmasını sağlamaktadır. En büyük kilo kaybı sağlama yöntemi, ödem attırma işlevi sayesinde gerçekleşmektedir.

Zayıflama Kürü Salatalık Suyu Tarifi
Salatalık, bünyesinde %70’in üzerinde su bulundurduğundan, kolaylıkla sulu kıvama geçebilir. Yıkanan salatalıklar, soyulmadan mutfak blendırına koyularak, pürüzsüz hale gelene kadar çalıştırılır. Daha sonra içerisine, damak tadınızın izin verdiği miktarda limon suyu eklemeniz, salatalık suyunun zayıflatma etkisini arttırmak için gereklidir. İçine ekleyeceğiniz bir miktar elma sirkesi, içeceğinizi lezzetlendireceği gibi, vücutta yapacağı etkileri arttırmak ve metabolizmanızı hızlandırmak için de faydalı olacaktır. Birkaç yaprak taze nane yaprağını, bardağa aldığınız salatalık suyunun üzerine koyarak, içeceğinizi keyifli hale getirebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken husus; salatalık suyunu hazırladıktan sonra, mümkünse hiç bekletmeden tüketmeniz gerektiğidir. Günde bir bardak bu kürden yapmanız, yaklaşık bir haftalık süre sonunda faydasını görmeniz için yeterli olacaktır. Bu kürü yaparken, tuz tüketimini en aza indirmek de etkili olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kısır Zayıflatır Mı? başlıklı makalemizde diyet kısır tarifi, kısır şişmanlatırmı ve Kısır zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 553 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com