Sedef Hastalığına İyi Gelen Bitkiler

Sedef Hastalığının Bitkisel Tedavisi, Sedefe İyi Gelen Çay Ağacı Bitkisi, Sedef Belirtileri
Paylaş
 
loading...

Sedef Hastalığına İyi Gelen Bitkiler

Cilt ve deri hastalıkları arasında yer alan sedef hastalığı, sebebi, tam olarak bilinmeyen ancak beyaz kan hücrelerindeki bir takım problemlerden dolayı meydana geldiği düşülen bir hastalıktır. En önemli belirtisi, deride önce kızarıklıkların meydana gelmesi ve daha sonra da bu kısımlarda derinin kalınlaşarak dökülmeye başlamasıdır. Kimi zaman fazla güneşte kalmak, deride kesilerin oluşması ya da bazı hastalıklar nedeniyle kullanılan ilaçlar sedef hastalığının tetikleyicileri arasında yer alabilmektedir.

Sedef Hastalığı Psikolojiyi Olumsuz Etkiler 

Sedef hastalığı deri ile ilgili bir hastalık olduğu için insanlara çok zor anlar yaşatabilen bir hastalıktır. Bu hastalık saç, tırnak, el fark etmeksizin derinin kapladığı tüm bölgelerde görülebilir ve kısa zamanda derinin çevrelediği bütün bölümleri etkileyebilir, kaplayabilir. Bu hastalığın şiddeti herkeste farklı görülür. Kişiden kişiye Sedef hastalığının zararları ve tehlikesi artabilir. Sedef hastalığı derinin büyük bölümüne yayıldığında, kaşıntı sebebiyle vermiş olduğu rahatsızlığın yanında aynı zamanda psikolojik anlamda da büyük rahatsızlık yaratmaktadır.

Sedef Hastalığı Herkeste Aynı Şekilde Ortaya Çıkmaz

Bazı hastalarda birkaç santimlik bir bölge bu hastalığa yakalanırken, bazı hastalarda vücudun tamamı bu hastalığa yakalanabilir. Sedef hastalığı nedir? Sedef bir cilt hastalığıdır ve diğer hiçbir hastalıkla alakası yoktur. Başlı başına bir hastalık olan Sedef kimi zaman çok tehlikeli bir hal alabilmektedir. Hastalığın görülme ihtimali yüzde bir ile yüzde üç arasındadır.

Sedef Belirtileri

Sedef hastalığının belirtileri arasında çok çeşitli tepkiler vardır. Sedef Hastalığının Bitkisel Tedavisi, Sedefe İyi Gelen Çay Ağacı Bitkisi, Sedef Belirtileri Mesela hasta ani şoklar da yaşayabilir, sıkıntı ve gerginlik de, diş çürüğü ve bademcikte iltihap da… Bu nedenle başlarda anlaşılması zor bir hastalık olan Sedef hastalığında erken tedaviye başlamak çok güçtür. Bu da hastaları negatif yönde etkileyen bir durumdur. Bu sebeple, derinizde anormal denebilecek kaşıntılı kızarıklıklar fark ettiğinizde hemen bir cilt doktoruna başvurmanız tavsiye edilmektedir. Sedef hastalığının alternatif çözüm yöntemleri arasında, çeşitli bitkisel kürler yer alır. Ancak yine de bu kürlerin de doktor kontolünde kullanılması gerekir. Cildiniz, özellikle deri hastalıklarında faydalı olduğu bilinen her kürü kaldıramayabilmektedir. Herkesin cilt yapısı farklıdır ve her kürün herkeste aynı etkiyi göstermesi söz konusu olamayabilmektedir.

Sedef Hastalığının Bitkisel Tedavisi Mümkün

Sedef aynı zamanda bitkisel olarak mümkün bir tedaviye sahiptir. Bitkisel sedef tedavisi çeşitli kürlerle yapılabilmektedir. Ancak her bitkisel tedavide olduğu gibi bunda da hasta Sedef kürünü kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışmalıdır. Hazırlanan kür ancak bu şekilde Sedef tedavisinde başarı gösterir. Ayrıca Sedef’e iyi gelen bitkiler arasında Aloe Vera isimli bitki en başta gelmektedir. Kaktüs ile akraba olan ve aynı soydan gelen bu bitki günde üç kere olmak suretiyle cilde uygulanabilir. Ağızdan alınan tablet şeklindeki Aloe’ler ise Sedef hastaları tarafından tercih edilmemelidir.

Biberin Acılığına Neden Olan Madde Sedef hastalığına iyi gelir

Biberin acılığına neden olan Kapsoisin maddesi de Sedef hastalığına iyi gelmektedir. Bu madde acı biberlerde bol miktarda bulunur. Piyasada bu madde ile hazırlanmış hazır ve organik bitkiler de satılmaktadır.

Sedefe İyi Gelen Çay Ağacı Bitkisi

Çağ Ağacı Bitkisi Avustralya’ya özgü bir bitki fakat dünyanın neredeyse her yerinde biliniyor ve kullanılıyor. Türkiye’de de kullanılan bu bitkinin yağı Sedef hastalığı için iyileştirici bir unsur… Özellikle bu yağ ile yapılmış şampuanlar Sedef hastaları tarafından tercih edilebilir. Bu sayede hastalarda görülen belirtiler, ağrılar, acılar hafifleyecektir. Zerdeçal ve zeytinyağı gibi bitkiler de Sedef hastalığının iyileşmesi için önemli yer sahibidir. Sedef hastaları bu bitkilerden de hastalıklarına şifa olması niyetiyle aktif olarak yaşamlarında yararlanabilirler.

Bir önceki yazımız olan Anksiyete Bozukluğu başlıklı makalemizde Anksiyete Bozukluğu Belirtileri, Anksiyete Bozukluğu Nedir ve Anksiyete Bozukluğu Tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 510 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com