Kiloverdirirmi.Com
Şeftali Kilo Aldırır Mı ?

Şeftali Kilo Aldırır Mı ?

Şeftali mayıs meyvelerinin en lezzetlisidir. Mayıs ortalarında hasadı olan şeftali eylül sonuna kadar olmaktadır. Peki diyet yapan yada kilo problemi yaşayan insanlar için şeftali bir tehdit oluşturur mu ? Yada kilo vermek isteyen kişiler için şeftali kilo verdirir mi ? Bu soruları tek tek açalım. Şeftali lifli bir meyvedir. İçerisinde çok fazla vitamin ve mineral bulundurur. Lif yapısı olduğu için ve içerisindeki minerallerden dolayı mide ve sindirim sistemine iyi gelmektedir. Yemeklerden önce kesinlikle tüketmeyiniz. Akşam yemeklerinden 2 veya 3 saat sonra kesinlikle tüketmelisiniz. Lifli özelliğinden dolayı sindirime ve yağ yakmanıza yardımcı olabilir. Diyet programlarında ise haftada en az 5 öğünde bulundurunuz.

Bir önceki yazımız olan Nektari Zayıflatır Mı ? başlıklı makalemizde nektari kaç kalori, nektari nedir ve nektarinin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Bir Yorum Bırak

Sitemizdeki bilgiler tedavi amaçlı değildir, lütfen doktorunuza danışın. Yaşanabilecek sağlık sorunlarında sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2017