Şeker İhtiyacınızı Azaltan Yiyecekler

tatli-krizine-cozum
Paylaş
 

Şeker çağımızda çok işlenip elde edilmesi sebebiyle ve tatlılarda kullanılarak etkisinin arttırılması sebebiyle sağlığımızın baş düşmanı haline gelmiş ama durumda. Ama gerek tadı olsun gerekse az miktarda da olsa vücudun ihtiyaç duyması sebebiyle olsun vazgeçemediğimiz besinler arasında. Bu yüzden tatlı ya da şekerli yiyecek kullanımını bir şekilde sınırlandırmamız veya bunların yerine alternatif besinler almamız gerekmektedir. İşte size tatlı krizlerinizi atlatmanızı sağlayacak birbirinde farklı besinler.

ŞEKER İHTİYACINIZI AZALTAN YİYECEK LİSTESİ

Meyve Yiyin:

Canınız tatlı istediğinde başvurabileceğiniz ilk yiyecek meyveler olmalıdır. Meyvelerin içindeki doğal şeker vücudunuza zarar vermeyecek ve kilo almanızı önleyecek. Herhangi bir meyve önerisinde bulunmuyoruz bulunduğunuz mevsimde hangi meyve varsa onu tüketebilirsiniz.

Suyu İhmal Etmeyin:

Vücutta oluşan sıvı kaybı sizi tatlı yemeye itecektir.  Bu nedenle özellikle içinde bulunduğumuz sıcak yaz aylarında bol bol su içmeyi unutmayın.

Tarçın:

Tarçın sayısız faydasının yanında tatlı krizi çekenlerin mutlaka tüketmesi gereken bir besindir. Bu şifalı yiyecek kan şekerinizi düşürerek vücudun ihtiyacı olduğunu düşündüğü tatlı ihtiyacını unutturacaktır.

Bitter Çikolata:

Çikolata sevmeyen yoktur herhalde aramızda. Eğer çikolata yemek isterseniz mutlaka ama mutlaka bitter çikolatayı tercih edin. Bitter çikolatada çok az şeker vardır ve cildinizin gençleşmesine de yardımcı olur.

Yoğurt:

Belki de listemizde en çok dikkatiniz çekecek besin yoğurt olacaktır. İlginçtir ama yoğurt yemeniz durumunda vücudunuz tatlı yemiş gibi tatlıya olan ihtiyacını unutacaktır. Yoğurt aynı zamanda sizi uzun süre tok tutacak ve kalsiyum ihtiyacınızı da fazlasıyla karşılayacaktır.

Şekersiz Sakız:

Yemek yeme isteğiniz azaltan şekersiz sakız aynı zamanda tatlı ihtiyacınızı da giderecektir.

Yeşil Sebze:

Brokoli, semiz otu ve ıspanak gibi yeşil sebzeler içlerinde bulundurduğu magnezyum sayesinde sizleri tatlıdan uzak tutacaktır.

9 Canlı Çay:

İçinde pek çok bitkisel katkı bulunduran bu çay birçok yararının yanı sıra şeker ihtiyacınızı bırakın azaltmayı yok edecektir.

Bunların yanı sıra duygusal bozukluk durumunda ortaya çıkan tatlı yeme hissi içinde duygusal halinize de dikkat etmelisiniz.

Tüm bu yiyeceklere rağmen tatlı kriziniz devam ediyorsa evde yapılmış tatlılarıbveya güvendiğiniz yerlerden alacağınız hazır tatlıları tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kas Yapan Yiyecekler başlıklı makalemizde kas yapan besinler listesi, kas yapan yiyecekler hangisi ve kas yapan yiyecekler nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 198 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com