Sıcak Suyun Faydaları

Sıcak Suyun Faydaları
Paylaş
 
loading...

Sıcak Suyun Faydaları

Sıcak su aslında kış günleri içinde oldukça kolay içimli bir şeydir. Sıcak su içmenin vücudumuza ne kadar faydalı olduğunu bilseniz sıcak su içmekten hayatta vazgeçmez ve devamlı yanınızda sıcak su bulundurursunuz. Üniversiteden bir hocam turizm bakanlığında çalıştığı dönemdeki bir anısını anlatmıştı. Japonlar Antalya’ya bir otele gelmiş ve bizim Türkler de en iyi şekilde ağırlamaya çalışmış. Ardından yemekler,içecekler önlerine serilmiş. Japonlar yiyecekleri beğenerek yerken hiçbiri önlerinde bulunan suları tüketmiyormuş. Mevsim yaz. Şişelerde buz gibi sular varmış. Hocamız tercümanı yanına çağırıp neden sularına hiç dokunmadıklarını sormuş. Tercüman da onların her zaman iç ceplerinde kendi sularını taşıdıklarını ve sadece vücut ısısı sıcaklığında olan suları içtiklerini söylemiş. Japonların ne kadar sağlıklı olduklarını siz de biliyorsunuz. Adamlar boş yere içmiyormuş demek! Eğer kilo vermek,metabolizmanızı hızlandırmak ve yağ dokusunun parçalanmasını sağlamak istiyorsanız; sabah güne bir bardak sıcak su içerek başlayın. Eğer grip, soğuk algınlığı, öksürük, boğaz ağrısı gibi rahatsız edici hastalıklardan birine sahipseniz veya önlem almak istiyorsanız; sıcak su içmek bunları geçirmek için en etkili yöntemdir.

Sıcak su ayrıca balgam söktürür ve balgamı çözüp vücuttan kolayca atılmasını sağlar. Karnınızda devamlı bir şişkinlik, bir kasılma söz konusuysa yine tercihiniz sıcak sudan yana olsun. Niye derseniz; sıcak suyun kas gevşetici etkisi de vardır. Özellikle karın kasları üzerinde yatıştırıcı ve dindirici bir etkisi vardır. Bu da spazmlara engel olmaya ve azaltmaya yardımcı olmaktadır. Her ne zaman sıcak su içsek vücut ısımız dengelenir ve hatta yükselir, sonrasında terlemeye başlarız. Böylelikle de toksinler vücudumuzdan atılmış olur. Eğer sivilce ve siyah noktadan şikayetçi iseniz bilmeniz gerekir ki; sıcak su tüm vücudu derinlemesine temizler. Böylece sivilce oluşumunu ortadan kaldırmış olur. Sıcak su özellikle sindirim için önemlidir. Araştırmalar da göstermiştir ki; yemek sonrası içilen soğuk su yediğimiz gıdalardan alınan yağın sertleşmesine; sıcak su ise hazımsızlığı gidermede fayda sağlamıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin başlıklı makalemizde bağışıklık sistemi güçlendirici yiyecekler, Bağışıklık Sistemi nasıl güçlendirilir ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için öneriler hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 244 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com