Sivilce İzlerini Yok Etmenin Yöntemleri

Sivilce İzlerini Yok Etmenin Yöntemleri
Paylaş
 
loading...

Sivilce İzlerini Yok Etmenin Yöntemleri

Sivilce ergenlik dönemimizin vazgeçilmez bir sorunu olmuştur. Daha farklı zamanlarda da oluştuğu görülmüştür. Bazen bakteriler yardımıyla oluşmaktadır. Bazen de cildimizin yağlı olmasıyla oluşmuştur. Sivilce problemleri birçok alternatif yollar oluşturmakta sivilce kremleri losyonlar haplarla da tedavi edilmektedir.

Yüzümüzde oluşan sivilce izleri kolay kolay yok olmamakla beraber etrafa karşı pek hoş bir görüntü oluşturmamaktadır. Cildinizin sivilceden kurtulması ve etrafınıza güzel görünmek için aşağı da tedavi yöntemlerini maske yapımını sizler için anlatalım. Maske yapımına başlamadan önce sayacağımız adımlara dikkat etmeniz önemle rica olunur.

Sivilce Oluşumunu Engellemek İçin Yapılması Gerekenler

  • Eğer güzel bir cildinizin olmasını istiyorsanız sağlıklı ve doğal beslenmeniz şarttır.
  • Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak durun. Çünkü sigara ve alkol kullanan bir insanın cildiyle normal bir insanın cildi çok farklıdır. Özel üretilmiş sivilce ilaçlarınızı kullanın. Ve özellikle günümüzde üretilen ucu çubuğa benzeyen temizleme aletiyle yüzünüzü iyice temizleyin. Asla sivilcenizi sıkmayın.

Sivilce izleri için maske tarifi

Evinizde yaptığın veya satın aldığınız gülsuyu ve balla maske yapabilir ve cildinizi arındırabilirsiniz.  Bir miktar Gül suyunun içerisine 1 çay kaşığı kadar balı ekleyin iyice karıştırıp yüzünüze masaj yaparak sürün. 30 dakika bu karışım yüzde kaldıktan sonra maskeyi iyice ılık suyla durulayın. Duruladıktan sonra da yüzünüzü sabunla iyice masaj yaparak yıkayıp 2 dakika kadar yıkayıp ılık suyla yüzünüzü iyice durulayın.

 

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 234 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com