Siyah Çayın Faydaları

çayın zararları, Siyah Çay neye iyi gelir, Siyah Çayın faydaları, siyah çayın faydası
Paylaş
 

Siyah Çay

Londan Halk sağlığı ve salgınlar bölümü Profesörü Andrew Steptoe yaptığı açıklamada,”halk arasında,çay içmenin, günlük yaşamdaki stresli durumlarda rahatlatıcı olduğuna inandığını,ancak şimdiye dek ilk kez bunun bilimsel bir araştırma ile test edildiğini ve siyah çay içmenin, günlük yaşamdaki stresten kurtulmak ve çok daha hızlı rahatlamakta etken olduğunu ortaya çıktığını ve bununla birlikte, çay içmek,stres halini normale indirirken çok etkili olmuştur ve olmaktadır, ifadesini kullanmaktadır.

Siyah Çayın Faydaları

Bedenin tüm uzuvlarında kan dolaşımını kolaylaştırır; uyanık kalmayı sağlar, zihin açıklığı verir. Yorgunluk ve depresyonla mücadele eder; canlandırır. Cildi temizler ve gerer, idrarı temizler. Gözleri parlaklaştırır, vücudun direncini arttırır. Özetlediğimizde çayın hiçbir şeyi israf edilmemelidir.

On binlerce ton çayın üretildiği bir Türkiye’de bunların ayrıca üzerlerinde durulmalıdır. Bunlar ülke bünyesi içinde ve küresel krizde önemli noktalardır.

Ilık çay dolu bir kaba ayaklarınızı daldırın ve her akşam düzenli olarak yatmadan önce deneyin ve böylelikle ayak kokularını izale eder, mantarları kurutur. Posalarını süzün ve soğuyan demi boğaz ağrılarında gargara olarak kullanın. Siyah çay dişlerin çürümesine karşı ve dişeti veya diğer ağız hastalıklarına yol açan bakterilere karşı da etkilidir. Siyah çayla garagara dişlerin üzerinde oluşan yabancı cisimlerin birikimini de azaltmaktadır. Kolera hastalarına dahi şifa için demli çay verilmiştir.çayın zararları, Siyah Çay neye iyi gelir, Siyah Çayın faydaları, siyah çayın faydası

Demlikte bulunan çay tortularını kurutup bir kase içinde buzdolabının orta rafına yerleştirin, kokudan eser kalmayacaktır. Saçınızı yıkadıktan sonra son su olarak bir çaydanlık ılık çayla durulayın. Bakın saçlarınız ışıl ışıl oluyor. Gözünüz çapak mı yapıyor? kaynamış çayı bir kaba koyup buharı gözünüze gelecek şekilde tutun, ya da ılık çaya batırılmış pamukla gözlerinize ve etrafına uygulayın. Ellerimizdeki balık ve soğan kokularından rahatsız mı oluyorsunuz? temizlemek mi istiyorsunuz?soğuk çay ile yıkadığınızda kokulardan kurtulmuş olursunuz.

Siyah Çayın Zararları

İran’da da yapılan ve Amerika’da da kabul edilip duyurulan bir araştırmaya göre; dumanı halen tüten, sıcak içecekle 2 dakika içinde tüketenlerin diğer insanlara göre yemek borusu kanserine yakalanma olasılığı 5 kat daha yüksektir. Ayıca Çay haddinden fazla tüketim yapılırsa çarpıntı hissi, göğüs anjini, baş ağrısı, sinir bozukluğu, sıkıntı, mide bulantısı, el titremesi ve uykusuzluğa sebep verir, kalp, sinir,mide ve karaciğer hastaları romatizma ve Nikris Hastalığı şikayet edenler, böbreklerinde kum ve taş olanlar, yüksek tansiyondan yakınanlar, mümkün olduğu kadar az siyah çay içmelidirler. Ayrıca çayın içine limon damlatılmalıdır.

Çay Nasıl Demlenir?

Siyah çayın ve benzeri çayların mutlaka demlenmeden önce sıcak su ile yıkamalıdır hepsi 1 dakika içerisinde olmalıdır ve 3 sefer süzülmesi gerekmektedir. Üzerlerindeki radyasyon ve başka nevi toz ve nesnelerin kalkması için faydalıdır. Çayın rengi tadı ortaya çıkar şifaya vesile olur.

Bir önceki yazımız olan Kekik Suyu Yararları başlıklı makalemizde Kekik Suyu Faydaları, Kekik Suyu Hangi Durumlarda Kullanılır ve Kekik Suyu Nasıl Hazırlanır hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 521 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com