Siyah Turpun Faydaları

Siyah Turpun Faydaları, Siyah Turpun yararları, siyah turp faydası, siyah turp neye iyi gelir
Paylaş
 
loading...

Siyah Turpun Faydaları

İçerdiği çok farklı vitamin ve mineraller ile siyah turpun faydalarına sizde inanamayacaksınız. Daha çok çiğ olarak ve rendelenerek salatalarda tüketilen turp çeşitleri kendilerine has aromaları ve acılıkları ile beğenilmektedir. Öksürük ve bağırsak sorunlarında katı meyve sıkacağında suyu çıkarılan turpun içilmesi de son derece faydalı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. A, C, K, B6 vitaminleri açsından zengin olan siyah turp kalsiyum, demir, bakır, fosfor, potasyum ve selenyum içermektedir. Lifler açısından da zengin bir yapıya sahip olan turpların düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir. Lifli ürünlerin tümünde olduğu gibi turpta sindirim açısından son derece önemli bir sebzedir. İçerisindeki demir kan hücrelerinin sağlıklı olmasını sağlarken, beynin fonksiyonlarını istediği şekilde yapmasına da imkân tanımaktadır.

Siyah Turp Nasıl Kullanılır?

Öksürüğe karşı oldukça etkili olan turp suyu bal ve zencefil ile karıştırılarak içirildiğinde öksürük kesici etki göstermektedir. Bünyeyi hastalıklardan korumak için etkili bir antioksidan görevi gören turp, kalp sağlığı üzerinde de etkilidir.

Siyah Turp Nelere İyi Gelir?

Saç, cilt ve tırnak bakımı için turpun mucizesinden yararlanabilirsiniz. Siyah Turpun Faydaları, Siyah Turpun yararları, siyah turp faydası, siyah turp neye iyi gelirBağırsak hareketlerini artıran diğer besinlerde de olduğu gibi, kilo vermek isteyenlerin diyet listesinde tüm turp çeşitleri yer almaktadır. Mevcut böbrek taşlarının düşürülmesi ve bir daha taş oluşmaması için turp yemeye özen göstermelisiniz. Bol miktarda protein içeren siyah turp kemik ve kas sağlığının etkili bir şekilde korunmasını da sağlamaktadır. Siyah turpun faydalarından yararlanarak daha sağlıklı ve parlak görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyah Çayın Faydaları başlıklı makalemizde Çayın Zararları, Siyah Çay neye iyi gelir ve siyah çayın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 464 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com