Strese İyi Gelen Yiyecekler

Strese faydalı besinler, strese iyi gelen besinler, strese iyi gelen yiyecekler, Strese ne iyi gelir
Paylaş
 

Strese İyi Gelen Yiyecekler

İş hayatı veya özel hayatta yaşanan problemler kişilerin stresli olmasına neden olmaktadır. Stres kişilerin ruhsal sağlıklarını olumsuz etkilediği gibi diğer hastalıklara da neden olmaktadır. Bu nedenle aşırı stresten uzak durmak önemlidir. Stresi azaltmak için doğal anti depresan etkisi yaratan yiyecekler tüketilebilmektedir.

Süt Ürünleri

Yoğun ve stresli bir gün geçirdikten sonra yatmadan önce bir kase yoğurt tüketilebilir. Süt ürünleri içerisinde tirosin bulunmaktadır. Bu madde, beyinde seratonin salgılanmasını salgılamaktadır. Böylece süt ürünleri tüketildiğinde kişilerde rahatlama, gevşeme hissi yaratmaktadır.

Siyah Çikolata

Çikolatanın mutluluk hormonu salgılaması sağladığı herkes tarafından bilinmektedir. Stresi azaltmak için çikolata tüketilebilir. Fakat bu durumda kişilerin seçici davranması gerekmektedir. Siyah çikolata hem kalori açısından az hem de sağlıklı bir tercihtir.

Asitli Meyveler

Doğal şeker bulunduran besinler stresi azaltmak etkisi yaratmaktadır. C vitamini desteği sağlayan asitli meyvelerin tüketilmesi, stresli dönemlerde artırılmalıdır. Bu besinlerin içerisinde bulunan doğal şekerler beyin fonksiyonlarını geliştirmektedir. Kişilerde rahatlama ve gevşeme hissi uyandırmaktadır.

Sebzeler ve Doğal Çaylar

Sinir sistemi üzerinde olumlu etkiler yaratan sarımsak ve brokoli strese iyi gelen yiyecekler arasında yer almaktadır. Stresli günlerde bitki çayları tüketimi tercih edilmelidir. Özellikle yasemin, papatya gibi bitki çayları gevşeme hissi yaratmaktadır.

Stresten Kurtulmak İçin Tüketilecek Besinler

Stresli bir iş yerinde çalışıyorsanız beslenmenize önem vermeniz gerekir. Strese faydalı besinler, strese iyi gelen besinler, strese iyi gelen yiyecekler, Strese ne iyi gelirBeslenirken stresi azaltan ve mutluluk hormonu salgılama sağlayan besinler tercih edilmektedir. Kivi, C vitamini içeren ve içerisinde düşük oranda şeker bulunan bir meyvedir. Sizi rahatsız eden stres oluşturan toksinlerden uzaklaştırıp rahatlama sağlar. Bu nedenle iş yerinde stresli toplantılardan sonra ve aralarda kivi tüketebilirsiniz. Vücut ısısının artması da stresi azaltmaktadır. Bu nedenle öğle yemeklerine acı biber tüketebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Anksiyete Bozukluğu başlıklı makalemizde Anksiyete Bozukluğu Belirtileri, Anksiyete Bozukluğu Nedir ve Anksiyete Bozukluğu Tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 528 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Alexkt dedi ki:

    _____1234______Strese Iyi Gelen Yiyecekler | Kiloverdirirmi.Com_____1234______

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com