Terlemek Zayıflatır Mı?

Paylaş
 

Terlemek, insan vücudunun en muhteşem savunma mekanizmalarından biridir. İnsanların vücut ısısının, belli bir derecenin üzerine çıkmaması, sağlığı için çok önemlidir. Terleme; aşırı ısınan vücudun soğumasını, dolayısıyla normal düzeyde ısıda kalmasını sağlar. Terlemenin tek işlevi bu değildir, aynı zamanda, vücudun boşaltma sisteminin önemli bir işlevini, toksinlerin deri vasıtasıyla dışarı atılmasını sağlar. Kısacası; terleme, hayati fonksiyonların düzenli devam edebilmesi hususunda, son derece büyük öneme sahiptir. Tüm bu işlevlerini düzgün yerine getirdiğinde, vücutta kilo kaybı sağladığı da düşünülmektedir.

Terleyerek Nasıl Kilo Verilir?
Sauna gibi dış ortamların ayarlanarak, terlemeyi arttırmak, vücudun sağlığını ve güzelliğini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Vücuttaki zararlı maddelerin, terleme yolu ile atılması, vücuda zindelik ve cilde güzellik vermektedir ve bu durum yüzyıllardır bilinen, uygulanan bir gerçektir. Sauna etkisi yaratacak spor giysiler, özellikle spor yaparken giyilerek, toplam kiloda azalma görülebilmektedir. Kısa bir süre düzenli olarak yapıldığında bile etkili olan bu yöntem, uzmanlar tarafından çok geçerli bulunmamaktadır. Uzmanlara göre; terleme ile kaybedilmiş gibi görünen kilo, aslında vücuttan suyun uçurulması, yani kaybedilmesi demektir. Bir başka görüşe göre; vücut ısındığında ve terleme başladığında, harcanan kalori artmaktadır ve bu da kilo kaybı anlamına gelmektedir. İki fikrin toplamında; terleme ile kilo kaybedilebilir, fakat bu vücut için sağlıklı bir kayıp değildir.

Strech Film İle Kilo Verme Yöntemi

Spor yaparken, tüm vücut doğal olarak terlemeye başlar. Kilolarınızın fazla olduğunu düşündüğünüz bölgenize, yemekleri muhafaza etmek için kullanılan strech filmden sararak, o bölgenin diğer bölgelere göre daha fazla terlemesi sağlanabilir. Strech filmi sarmadan önce, bir miktar deniz tuzunu cildinizin üzerine sürerek, terlemeyi sağlarken, yağların daha fazla çözülmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntemi düzenli olarak kullandığınızda, o bölgenizde bir beden incelme fark etmeniz mümkündür. Dikkat etmeniz gereken nokta; strech filmi sararken, tam olarak vücuda oturmasını, fakat kan dolaşımına engel olmayacak sıkılıkta olmasını sağlamanızdır.

Bir önceki yazımız olan Kısır Zayıflatır Mı? başlıklı makalemizde diyet kısır tarifi, kısır şişmanlatırmı ve Kısır zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 742 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com