Tok Tutan ve İştah Kesen Yiyecekler

tok tutan yiyecekler
Paylaş
 

Birçok kişi aşırı iştahtan ve yeme isteğinden şikayetçi olmaktadır. Bu nedenle diyetler bozulmakta, kilo alma başlamaktadır. Bunun için en etkili çözüm tok tutucu, iştahı kapatıcı ve yeme isteğini azaltıcı önerileri dikkate almaktır. Peki bunlar nedir? İsterseniz hemen bu önerilerden sizler için bahsedelim.

Tok Tutan ve İştah Kesen Yiyecekler

  • Salatalık ve dereotu iştah azaltıcı etkiye sahiptir. Bunun için sizlere önerimiz salatalığı kabukları ile beraber ince ince doğrayın. Üzerine ise bol miktarda dereotu serpin. Kalorisi yok denecek kadar az olan bu salata sizlere tokluk hissi verecektir.
  • Taze fasulyeyi 15-20 dakika kadar suda haşlayın ve üzerine sirke dökün. Sonrasında ise karabiber ve tuz ekleyerek tüketebilirsiniz. İçeriğinde yer alan albümin ile bu karışım sizi tok tutacaktır.
  • Brokoli ve karnabaharı haşlayın ve yoğurt ile karıştırın. Lif açısından oldukça fazla zengin olan bu karışım sizlere tokluk hissi verecek ve iştahınızı kapatacaktır.
  • Bir miktar mor eriği biraz tarçın ile karıştırın ve haşlayın. Tatlı olarak tüketebileceğiniz bu gıda size aynı zamanda tokluk hissi verecektir.
  • Uskumru balığı, yeşil salata, kivi ve portakaldan oluşan bir menü ile kendinize bir ziyafet verin. Balığın içerisinde yer alan iyot açlık hissini giderecektir. Tiroid bezinin işlevlerini hızlandırdığından tokluk hissi oluşturacaktır.
  • Normal öğünleriniz arasında eğer açlık hissederseniz ara öğünlerde kuru erik tüketebilirsiniz. Kuru erik kan şekerinin düşmesini engeller. Fakat bunu çok fazla abartmamakta gerekir. Aksi halde çok fazla kalori almış olursunuz.
  • Yumurta tok kalmanızı sağlayan en önemli besin maddelerinden birisidir.

Bir önceki yazımız olan Şeker İhtiyacınızı Azaltan Yiyecekler başlıklı makalemizde Şeker İhtiyacınızı Azaltan Yiyecekler, tatlı krizi ve tatlı krizi için hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 260 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com