Ton Balığı Faydaları

Ton Balığının Faydaları nelerdir, Ton Balığı nasıl tüketilmeli, Ton Balığının yararları, ton balığı neye iyi gelir
Paylaş
 

Ton Balığı Faydaları

Orkinos balığından hazırlanan ton balığı faydalarıile dikkat çekmektedir. Tüm balık türleri ile düzenli ve dengeli tüketilmesi halinde özellikle Omega3 sağlanması açısından ciddi faydalar sağlanabilir. Denizde yetişen bir balık olan orkinosun söylenebilecek tek dezavantajı derin denizlerde görülen cıvayı içine alabilme ihtimalidir. Bu riski her zaman dikkate almak ve aslında her gıda türünde olduğu gibi dengeli bir ton balığı tüketimi yapmak önerilmektedir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenlerin ton balığı yemeleri son derece önemlidir. İçinde bulunan doğal yağlar ile ışıltı bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildin ihtiyacı olan nem dengesini sağlamak için ton balığı içerisinde yeteri miktarda D vitamini de bulunmaktadır.

Ton Balığı Yararları

Kalp krizi riski dikkate alındığında yapılan araştırmalar haftada iki kere konserve ton balığı tüketen birinin haftada bir kere tüketen kişiye oranla kalp krizi geçirme riskinin azaldığını ortaya koymuştur. Saçların yumuşak, sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olması için Omega3 yağ asidine ihtiyacı bulunmaktadır. Her gıda tipinde yapılan klasik uyarı ise hamile bayanları ilgilendirmektedir. Hamile veya bebek emziren bir anne iseniz ton balığı tüketiminizi kontrol altında tutmanız önerilmektedir.

Ton Balığı Nasıl Ne Kadar Tüketilmeli?Ton Balığının Faydaları nelerdir, Ton Balığı nasıl tüketilmeli, Ton Balığının yararları, ton balığı neye iyi gelir

Bir haftada 4 konserve kutusu ton balığından fazlasını yemediğiniz sürece ton balığı faydalarından siz de yararlanmış olabilirsiniz. Dilerseniz sandviçlerin içine dilerseniz yeşil yapraklı salataların üzerine ton balığı koyarak tüm ihtiyaçlarınızı aynı anda ve lezzetli bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyah Çayın Faydaları başlıklı makalemizde Çayın Zararları, Siyah Çay neye iyi gelir ve siyah çayın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 370 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com