Unutkanlığa Bitkisel Çözüm

Unutkanlığa Bitkisel Çözüm
Paylaş
 

Unutkanlığa bitkisel çözüm

Böyle bir zamandaki hayat temposun da kaynaklık ederek, büyük küçük, kadın erkek gözetmeden herkese vuran unutkanlık artık başa bela durumlardan bir tanesi oldu. Gerek bazı hastalıkların çatısı altında ortaya çıkan unutkanlık gerekse durduk yere kişide belirginlik gösterebilir.

Unutkanlık için doğal çözüm

Kimi zaman yaşlılar da sıkça görülen bu rahatsızlık belli yaş aralığı için alışılagelmiş normal bir durumken, belli bir yaş sınırları içerisindeki bireyler de görülmesiyle de büyük şaşkınlık gösterir. Bitkisel ve cerrahi bir müdahalesi olan unutkanlık rahatsızlığı hafıza yetersizliğiyle de örtüşmektedir.

Unutkanlık için çözüm önerileri

Bitkisel çözümleri her ikisi için de aynı olan bu durumda en temel bitkisel çözümler de: kahve tüketimi, bulmaca çözümü, kitap okumak gibi seçenekler de sıralanıyor. Hafızanızı yoklayabilecek, beyninizi zorlayabileceğiniz tüm temel aktivitelerin de unutkanlığa bir çözüm olduğunu belirtirken, bunların yanı sırada havuç suyunun tüketilmesi gerektiğinin de altını çiziyoruz. Protein kaybından ötürü de oluşan unutkanlıklar da, protein verici meyveler de kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Yaşlılar da görülen unutkanlıklarda da kullanılacak bu çözümlerin böylesi bireylerde etki edemeyebileceğinin de unutulmaması gerekiyor.

 

Bir önceki yazımız olan Hamilelik Belirtileri Nelerdir Ne Zaman Başlar? başlıklı makalemizde Gebelik Belirtileri Nelerdir, Gebelik Ne Zaman Başlar ve Hamilelik Belirtileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 27 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
2017-10-26 10:37:45
yorum ikonu
2017-09-18 11:28:10
yorum ikonu
Tatlı Krizlerinden Korunmanın Yolları | Kiloverdirirmi.Com: […] ihtiyacı, stres, yaşam şekli, beslenme şekli gibi birçok faktöre
2017-09-18 11:12:22
yorum ikonu
Sağlıklı Beslenmek İçin 10 Kural | Kiloverdirirmi.Com: […] uzak durulmalıdır. Vücut suya çok fazla ihtiyaç duymaktadır, özellikle
2017-09-16 18:32:00
yorum ikonu
Verdiğiniz Kiloların Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı | Kiloverdirirmi.Com: […] onca uğraş sonucu verilen kilolar ne yazık ki bir süre sonra
2017-09-14 11:49:32
Kiloverdirirmi.Com