Verem (Tüberküloz)

Verem (Tüberküloz)
Paylaş
 
loading...

Verem Tüberküloz

Verem yani tüberküloz; mycobakterium türü bir virüsün sebep olduğu enfeksiyonel bir rahatsızlıktır. Dünyanın bilinen en eski ve ölüme en çok sebebiyet veren hastalığıdır. İnsandan insana solunum yolu ile bulaşır.

Hasta olan kişinin öksürmesi ile ya da aynı ortamda herhangi bir şekilde alışveriş sebebi ile virüsün diğer insana geçmesi ile bulaşır. Basil yani virüs ilk olarak akciğerlere gider, buradan da kan ile diğer organlara ulaşabilir. Bugün için tıbbi tedavisi gayet mümkün olan bir hastalıktır. Standart bir tedavisi mümkündür, tamamen önlenebilir bir hastalıktır. Tedavi edilmediği durumlarda ölüme sebebiyet verebilir. Rahatsızlığın tedavisinde ve önlenmesinde etkin olan bitkisel tedavi yöntemleri :

Verem Tüberküloz Bitkisel Tedavi Yöntemleri

At kuyruğu ile verem tüberküloz tedavisi

At kuyruğu kaynayan suyun içerisine atalır ve demlenmesi için belli bir müddet beklenir. Daha sonra süzülerek sabah ve akşam olmak suretiyle günde 2 defa birer çay bardağı içilir.

Isırgan ile verem tüberküloz tedavisi

Isırgan da tıpkı at kuyruğun da olduğu gibi kaynatılıp süzülür ve günde iki kez içilir.

Kantaron ile verem tüberküloz tedavisi

Kantaron tıpkı ısırgan ve atkuyruğu anda olduğu gibi tüketilir. Ancak tatlandırmak için bal kullanılabilir.

Kekik ile verem tüberküloz tedavisi

Kaynar suyun içerisine kekikle öksürük otu ilave edilerek kaynatılıp demlenir. Ardından içerisine 1 tatlı kaşığı bal eklenerek sabah akşam olmak suretiyle günde iki kez birer çay bardağı içilir.

Kişniş ile verem tüberküloz tedavisi

Kaynar suyun içerisine kişniş atılarak demlenmeye bırakılır. Ardından süzülerek içerisine bal ilave edilir. Sabah akşam olmak suretiyle günde 2 kez içilir.

Pancar ile verem tüberküloz tedavisi

Bir tencerenin içerisine ince ince kıyılmış pancar ilave edilerek kaynatılır. Dinlendirildikten sonra suyu içilir pancarları yenilir.

Sarımsak ile verem tüberküloz tedavisi

Yaklaşık olarak 1 su bardağı sütün içerisine ezilmiş posa haline getirilmiş 5 diş sarımsak ve yarım çay bardağı tereyağı ilave edilerek bir güzel karıştırılır ardından günde 2 tatlı kaşığı yenir.

Şeftali ile verem tüberküloz tedavisi

Bir tutam taze şeftali yaprağı temizlenir ve yıkanır ardından mikser yardımı ile çekilir. Bu posa bir tülbent yardımı ile suyundan arındırılır ve elde edilen özsu günde 2 defa 1 su bardağı suyun içerisine 20 damla damlatılarak tüketilir.

Bir önceki yazımız olan Sara (Epilepsi) Hastalığı ve Bitkisel Tedavisi başlıklı makalemizde Epilepsi hastalığı bitkisel tedavi, Şakayık bitkisinin faydaları ve Sara hastalığı bitkisel tedavi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 375 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com