Vücudu Sıkılaştıran Yöntem: Lavanta

Paylaş
 

Onlarca saat spor salonlarında geçirdiniz, sıkı diyetler yaptınız, kendinizi bir nevi kampa aldınız ve tüm bunları bıraktığınızda aylarca süren çabalarınız günler ve haftalar içerisinde yok olmaya, vücudunuz sıkılığını kaybetmeye başladı. İşte bu tip sorunu olan bayanlara doğadan çok güzel bir öneri var: Lavanta. Tabii ki lavanta da diğer hiçbir şeyde olmadığı gibi tek başına sihirli bir formüle sahip değil. Düzenli egzersizi bırakan herkesin problemi olan vücudun eski sıkı görüntüsünü yitirmesine ilk çare yine egzersiz. Ancak birçok insanın ne spor salonlarına, ne de dışarıda spor yapmaya ayıracak vakti ne yazık ki olamayabiliyor. İşte bu nedenle bugün lavanta ile evde uygulayacağımız basit bir formül en azından vücudumuzun daha sıkı olmasına yardımcı olabilecek.

Vücudu Sıkılaştıran Yöntem: Lavanta

Lavanta ile gelen sağlıklı formül şöyle: deniz tuzu (1 kase), yulaf unu (2 çorba kaşığı), öğütülmemiş lavanta (2 çorba kaşığı), susam yağı (1 çorba kaşığı) ve 1 yumurtanın akı. Tüm bu malzemeleri karıştırıyoruz. Malzemelerin tamamen karışmış olmasına ve sürülecek kıvama gelmesine dikkat ediyoruz. Karıştırdığımız ve kıvama gelmiş olan karışımımızı vücudumuzda sarkan bölgelere yayarak sürüyoruz. Bir süre bekledikten sonra ovarak çıkartıyoruz.

 

Bu formülün hemen sonrasında uygulayabileceğiniz ekstra bir formül daha var ve bu iki formül sıkılaştırma işleminin daha da hızlı uygulanmasına yardımcı oluyor. Portakal, üzüm, elma ve limon suyunu eşit miktarda tutarak bir çorba kaşığı bal ilave ediliyor ve karıştırılıyor. Bu karışımın içine sütte pişmiş iki diş sarımsağı ezerek ilave ediyoruz. Karşımın tümünü yine istenilen bölgelere sürerek yaklaşık yarım saat kadar bekletiyoruz ve akabinde yıkayarak duruluyoruz. Artık sarkan bölgelerin toparlanması bu iki formülle daha hızlı olacak ve az da olsa egzersiz takviyesiyle istenilen sonuçlar rahatlıkla alınabilecek.

Bir önceki yazımız olan En iyi Egzersiz Hangisi? başlıklı makalemizde En iyi Egzersiz Hangisi? hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 469 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com