Yağ Yakıcı Çaylar

Yağ Yakıcı Çaylar
Paylaş
 

Yağ Yakıcı Çaylar

Bitkisel ürünler kilo vermeye yardımcı olduğu kadar kilo almaya da yardımcı olmaktadır. Dikkat edilmelidir ki; bazı bitkisel ürünler kilo verdirmekten de ziyade kilo almanıza neden olabilir. Çünkü bazı bitkisel ürünler iştah açar. Şöyle bir nokta da var. Daha fazla hareket etmeden kilo vermek de sadece yağ yakmaya neden olan bitkisel çaylarla çok da mümkün değil. Ama bitki çayları bu süreçte size diyet sırasında çok fazla yardımcı olacaktır. Mesela bazı çaylar sizin iştahınızın azaltırken bazı bitkisel çaylar da öğünleriniz arasında sizin sürekli beliren açlık hissinizi bastırabilir.

Bitkilerin bazıları direk yağ hücrelerini etkiler bu da var olan yağların vücudunuzdan daha hızlı atılmasını sağlar.
Size bahsedeceğim bitki çayları çoğunlukla zayıflamak isteyen kişiler içindir ve yaptıkları diyetle beraber içilmesi önerilen çaylardandır. Bu çayları kendinize özgü bir tarif hazırlayarak da tüketebilirsiniz. İlaçta olduğu gibi bitkilerin de bazı yan etkileri var. Mesela yeşil çayı örnek gösterelim:

Yeşil çay kilo vermenize yardımcı olmakla birlikte, aynı zamanda kafein içerir. Böylelikle yeşil çayı gece geç saatlerde tükettiğiniz zaman bu sizde uykusuzluğa yol açabilir. Şunu da belirtmek isterim; bitki çaylarının da her şey gibi abartıya kaçıldığı zaman zararları hafife alınır tarzda değil. O yüzden zayıflamak isterken sağlığınızdan olmayın, aşırıya kaçmamaya özen gösterin.

Eğer herhangi bir hastalığınız varsa bunlar şeker, tansiyon, kolestrol, depresyon gibi hastalıklar başta olmak üzere varsa ve ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışmadan herhangi bir bitki çayına başlamayın. Çünkü bazı bitkisel ürünler ilaçların etkisini azaltabilir ya da arttırıp istenilmediği boyutlara getirebilir. Şimdi size yağ yakan bazı çaylardan bahsedeceğim:

Yeşil Çay

Herkesin duyduğu ve zayıflamanın yanında birçok sağlık sorununa da yardım etmek için de önerilen yeşil çay, bitkisel çaylar arasında ilk sıralarda gelmektedir. Yeşil çayın bildiğimiz çaydan farkı; aslında aynı bitki olan carmellia simensis’ten üretilmesine rağmen imalatı sırasında bu bitkideki yaprakların daha az işlemde geçmesinden dolayı faydaları daha çok kalmaktadır. Kilo vermedeki etkisi ise vücut sıcaklığını yani bu da metabolizmayı hızlandırmasına yaktığımız kalori miktarını arttırmasına yol açmasıdır.

Zencefil Çayı

Yağ yakıcı diğer çayların içinde zencefil çayı yer alıyor. Zencefil çayı metabolizmayı hızlandıran çaylardan biridir. Bu çay tokluk hissini uzun tutmada da yardımcı olur.

Maydanoz  Çayı

Maydanoz çayı ise fazla suyun atılmasını hızlandırır ve sizde gün boyu bitkilerin gazlarıyla oluşan şişkinliği önler.

Mate Çayı

Çoğu kişi duymasa da mate çayı adındaki çay da yağ yakıcıdır ve kabızlığı önler.

Bir önceki yazımız olan Ayça Kaya ve Kahve ile Zayıflama başlıklı makalemizde Ayça Kaya Kahve ile Zayıflama, kahve içmenin faydaları ve kahvenin yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 287 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com