Yağlı Ciltler için Bakım

Yağlı Ciltler için BakımYağlı Ciltler için Bakım
Paylaş
 

Yağlı Ciltler için Bakım

Yağlı ciltli kişiler hiç sekmeden her gün aşırı bir şekilde yağlanma sorunları ile karşılaşır. Genellikle yüz bölgelerinde yağlanma insanı daha rahatsız ettiği gibi değişik bir görünüme girdirir. Bazı kişilerde ise cildini yıkadıktan çok kısa süre içerisinde yağlanma görünür. Nedeni ise öncelikli olarak genetik problemlerden ve kullanılan çeşitli bakım kremlerinden kaynaklanabilmektedir. Eğer bakım kremlerinden ise çözümü basit, kalıcı olarak varsa belli dönemleri içerisinde çok sıkıntı çekilir fakat çeşitli maskeler vb. sayesinde kurtulmak kolaydır. Cilde yağlı parlama değil, orijinal bir parlama oluşturmak için aşağıda sizlere sunulmuş 15 teknikten faydalanabilirsiniz. Aslında cilt ve özellikle yüz bölgesinin aşırı yağlanmasının genel nedeni doğru bildiğinizi sandığınız yanlışlardan ibarettir. Neyi, ne zaman, nasıl ve hangi sıklıkla sorularına öncelikli olarak bilgili kişilerden cevap alarak uygulamalar yapmak daha doğru olacaktır.

Toplum içerisinde özellikle kadınlarda ilk tedavi yöntemi pudra kullanımı olarak bilinir. Fakat pudra kullanımı ile cildinizin yağlılık sorununu sadece örtbas edebilirsiniz. İleri zamanlarda yani pudra kullanılmayan zamanlarda yağlanma sorunu tekrar karşınıza çıkacaktır. Tabi zor durumda kalacağınız zaman pudra kullanımı olabilir. Pudra kullanımının yanı sıra dikkat etmeniz gereken diğer husus, günlük olarak belirli rejime riayet etmeniz olacaktır.

Yağlı Ciltlere Faydalı Olacak Adımlar

1. Nasıl bir pudra çeşidi kullanmalıyım?

Seçim yapacağınız iki(sıvı ve toz) çeşit pudra vardır. Sıvı pudra olarak tercih ederseniz biraz zahmetli olur. Nedeni ise ten renginin farklılığı olarak biliniyor.  Tabi kullandığınız sıvı veya toz pudrada sizin haberiniz olmadan cildi yağlandırabilir. Doktor analizleri sonucunda kullanılması daha doğru olacaktır.

2. Yüz ne sıklıkla yıkanır?

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, yüz yıkama sıklığı oluyor. Doktor tavsiyelerine göre 2 defa yıkama ideal olarak biliniyor. Üzerine çıkmanız durumunda olumsuz sonuçlar alma riski de bulunmaktadır. Önerilere göre hareket etmek daha doğru olacaktır.

Yağlı ciltler için

 • Çok su içmek yağlı ciltli kişilere yarar,
 • Sebze ağırlıklı beslenerek aşırı yağlı yiyeceklerden kaçının,
 • Fazla tuzlu ve şekerli gıdalar tüketmekte yağ yapar,
 • Bol bol vitamin almaya bakın(çeşitli sabunlar yardımı ile de olabilir),
 • Yüz temizliğine önem verin,
 • Yüz maskeleri vb. sonunda ılık su kullanın,
 • En önemlisi yağsız kozmetik ürünleri tercih etmek,
 • Kan dolaşımını hızlandırmak için elinizden geleni yapın,
 • Yastık temizliğine önem vermek gerek,
 • Krem ,sabun ve kozmetik ürünleri doktor tavsiyesi ile kullanın,
 • Çamur maskesi yapmakta yağlı ciltler için çok önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Fit Bir Vücuda Sahip Olma Yolları başlıklı makalemizde Fit Bir Vücuda Sahip Olmak için, kilo vererek güzelleşme ve zayıflama ile güzellik ilişkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 157 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com