Yeşil Çay Kilo Verdirir mi?

Paylaş
 
loading...

Yeşil Çay Zayıflatır mı?

Yeşil çay ve siyah çayın üretildiği bitkiler aynı bitkilerdir. Yani yeşil çayda siyah çayda aynı bitkinin yapraklarından üretilmektedir. Uzmanların yeşil çayı siyah çaydan önce tutmalarının, daha çok bahsetmelerinin en önemli nedeni bu çay yaparaklarının siyah çay için farklı yeşil çay için farklı işlenme sürecidir. Siyah çayda daha fazla işlem gerçekleştirildiğinden siyah çayın besin değeri yeşil çaya göre daha az. Yeşil çay yaprakları ise daha az işleme tabi tutulduğundan dolayı antioksidan değerini siyah çaya göre daha çok koruyor. Bu nedenlerden dolayı yeşil çay siyah çaya göre daha faydalı oluyor.

Şimdi asıl sorumuza geçelim, ”yeşil çay kilo verdirir mi” Sadece yeşil çay tüketerek zayıflamak mümkün değildir. Normal beslenmesine devam eden bireyin sadece yeşil çay tüketerek zayıflaması mümkün değildir çünkü öncelikle vücudumuza aldığımız besinleri azaltmak gerekmektedir daha sonra yeşil çayla destekleyerek zayıflayabiliriz.

Yeşil çayın zayıflamaya tabii ki etkisi vardır fakat kontrollü bir beslenme programı uyguladıktan sonra iştahı bastırmak için yeşil çayı tüketmelisiniz. Yeşil çay yağ yakmaya ve vücudun ihtiyacı olan mineralleri almanıza yardımcı olur. Tüm bunların yanında bir kaç uyarıya dikkat etmekte fayda var; yeşil çayda kafein bulunur ve gece uyumadan önce yeşil çay tüketimi uykunun kaçmasına neden olabilir.

[youtube id=”z8nFisxNv5U” width=”490″ height=”300″]

Bir önceki yazımız olan Limonlu Su Kilo Verdirir mi başlıklı makalemizde Limon suyu, Limonlu su diyeti ve zayıflatıcı etkiler hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 513 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] korumaya devam ediyor. Ebru Şallı’nın sırlarını araştırdık ve ortaya 2 şey çıktı; yeşil çay ve plates. Evet Ebru Şallı bu formunun yeşil çay ve platesten kaynaklandığını […]

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com