Yeşil Çay Kilo Verdirir mi ?

Paylaş
 

yesil-cay-ile-kilo-verme-nasil-zayiflanir-628x356

En fazla merak edilen sorulardan biri  Yeşil Çay Kilo Verdirir mi ?

Öncelikle kilo vermek isteyen insanların ilk başta tercih ettikleri içeceklerden bir tanesi olan bu mucizevi içecek Yeşil Çayın kilo verdirir olarak bilinen etkisi kimi yere göre doğru kimi araştırmalara göre faydasız olarak nitelendiriliyor. Bizde yeşil çay kilo verdirir mi ? , Yeşil çay içerek zayıflanır mı diye soranları bir nebze bilgi sahibi edebilmek için araştırmalarımızı sizlere anlatacağız.

Yeşil Çayın içerisinde bulunan maddelerin normal çaya oranla zayıflama yönünde yardım ettiği çoğu araştırmada kanıtlanmıştır. Fakat direk olarak yeşil çayın kendi başına kilo verdirmesi demek değildir. Yada normal çayda kilo aldırır içmeyen demek istemiyoruz. Genellikle vücudumuzdaki yağ yakma işlemini daha hızlı şekilde ilerlettiği görülen yeşil çay bu sebeple diyet yapan bireylerde daha fazla sonuç aldıklarını ortaya koymuştur. Bu paragraftan anlayacağımız her şeyi yiyipte tek başına yeşil çay içtikten sonra ben niye zayıflamıyorum diye sormayın kendinize 🙂 Yani diyet programı ile uyguladığınız taktirde kesin sonuç alırsınız.

Bir diğer önemli noktada Yeşil Çay Nasıl tüketiceğinizdir. Bol şeker atmak yerine hiç atmamak tada az miktarda şeker ile tüketmek gerekmektetir. Kimi yeşil çaya 1 çay kaşığı balda koyabilirsiniz sizin zevkinize kalmış. Bir başka önemli konuda her yerden yeşil çay almamanızdır. Aktarlarda satılmakta olan yeşil çaylar sahte olduğundan sağlık açısından çok zararlı olabilir. Bu nedenle dikkat etmekte fayda var.

Her şeyin fazlası gibi yeşil çayıda tüketirken dikkat etmeliyiz. Bizim tavsiyemiz günde 3 fincan yeşil çay içmenizdir. Her ne kadar 10 fincanda içebilirsiniz densede kulak asmayın ve kendinize dikkat edin.Son olarak hamilelikte alınan kilolar için yeşil çay içenlere pek tavsiye etmiyoruz bunun yerine spor egzersiz plates tarzı aktiviteler yaparlarsa sağlık açısında daha faydalı olmaktadır.  Herkese Mutlu Sağlıklı Günler Dileriz.

Bir önceki yazımız olan Kan Vermek Kilo Verdirir mi ? başlıklı makalemizde Kan bağışlamak zayıflatır mı ve kan vererek zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 785 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com