Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Önerileri
Paylaş
 

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Önerileri

Sağlıklı ve upuzun saçlara sahip olmanın her kadının arzularından biridir. Ancak zaman içerisinde saçlar dış etkenlerden ya da bazı rahatsızlıklardan dolayı dökülme, kırılma ve yıpranma gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Mevsimsel değişiklikler de saçların yıpranmasında son derece önemli etkenlerden biridir. Bu yazımızda sizlere yıpranan saçlar için bakım önerileri sunacağız;

Yıpranmış Saçlardan Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Yıpranmış saçlardan kurtulmak için ilk olarak saç uçlarındaki kırıkları aldırmak gerekir. Çünkü saç uçlarında başlayan kırılma zaman içerisinde diplere doğru da ilerleyerek saçınızın tümünü etkileyecektir. Bu nedenle uzun saçlarınızı istemeyerek de olsa biraz kestirerek kırıklarından kurtulmanız şarttır.

Saçlarınızı her gün yıkamak da saçlardaki yıpranmayı artıran nedenlerden biridir. Saçlarınızın ürettiği doğal yağlara da ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bu nedenle en azından saçlarınızı iki günde bir yıkamaya çalışın.

Saçlarınızda kırılmaya ve yıpranmaya neden olacak fırçalar yerine geniş dişli taraklar kullanmaya çalışın.

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Nasıl Yapılır?

Saçlarınızın güçlü ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız gün boyunca bol miktarda su tüketimine özen gösterin. Bunun yanı sıra saçlarınızın güçlenmesini sağlayacak kuru badem ya da somon balığı gibi besinler tüketin.

Yıpranmış saçlar için bakım önerileri arasında en önemli adımlardan birisi de saçlara haftada en az 1 kez bitkisel bakım uygulamaktır. Zeytinyağı, badem yağı, argan yağı ve yılan yağı gibi saçlarınızın güçlenmesini sağlayacak yağları kullanmayı deneyebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz bu kolay öneriler sayesinde kısa sürede daha sağlıklı saçlara sahip olmanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Greyfurtun Zararları başlıklı makalemizde Hamilelikte Greyfurt yemenin sakıncaları, Hamilelikte Greyfurt zararlı mı ve Hamilelikte Greyfurtun Zararları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 721 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com