Yoğurt Diyeti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yoğurt Diyeti Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Paylaş
 

Yoğurt Diyeti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yoğurt diyeti ile 5 günde 3 kilo vermeye ne dersiniz? Üstüne üstelik cildiniz daha canlı hale geliyor, vücudunuzdaki suyu değil yağı yakıyor ve elbette en önemlisi açlığınızı bastırıyor ve uzun saatler boyunca açlık hissetmiyorsunuz. Ayrıca şişkinlik yapmaması da yoğurt diyetini cazip kılan en önemli faktörler arasında bulunuyor.

Yoğurt diyeti ile sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bu diyeti maksimum 5 gün yapmanız gerekiyor. Yani pazartesi başlayıp, cuma günü yoğurt diyetini sonlandırmanız gerekiyor. Özellikle diyetin ilk günü çok az yiyeceğiniz için başladığınız gün beklediğinizden daha zorlu geçebilir. 5 gün süren diyet boyunca eğer ki açlık hissederseniz çiğ sebze ve meyveyi rahatlıkla tüketebilirsiniz. Peki bu çiğ sebze ve meyveden ne kadar yiyebilirsiniz? Bu sorunun cevabı ise içinizi rahatlatacak cinsten. Yiyeceğiniz gıdaların kalorisi düşük olduğu için bol keseden yiyebilirsiniz.

Diyeti 5 gün başarılı bir şekilde yaptıktan sonra ki günlerde ise asla yediğiniz gıdaları abartmayın. Olabildiğince az yiyerek, açlık krizine girdiğinizde ise midenizi sebze ve meyveler ile doldurmaya çalışın. Tekrar kısa sürede hızlı bir şekilde kilo vermek için örneğin; aradan 1 ay geçtikten sonra tekrar katı bir şekilde yoğurt diyeti yapabilirsiniz. Yoğurt diyetinin devamlı yapılmayacak bir diyet olduğunu da asla aklınızdan çıkarmayın.

Yoğurt diyetinin bu kadar etkili ve sağlık açısından herhangi bir problem teşkil etmemesinin en büyük nedeni ise vücudunuz için gerekli olan her şeyi hafta boyunca alıyor olmanız. Yoğurt diyeti yaparken alacağınız gıdalara şöyle bakacak olursak; yoğurt, yeşil sebze ve meyve, balık, kepekli ekmek, sıvı yağ, çay, kuru erik ve sebze çorbası.

Yoğurt Diyeti Zararlı mı?

Not olarak; Yoğurt diyeti, yoğurt yemeyi seven herkesin uygulayabileceği, zararsız bir diyettir. Ancak gastrit problemi olanların doktor tavsiyesi olmadan yoğurt diyeti yapmaları doğru olmayacaktır.

Yoğurt diyeti ile zayıflayanlar ve bu diyeti yapan kişiler tecrübelerini aşağıdaki yorum bölümünden bu diyeti yapmayı düşünen diğer kişilere aktarabilirler.

Bir önceki yazımız olan Diyet Yemeği Aramak Yerine Kendiniz Yapın başlıklı makalemizde diyet yemeği tarifi, Patatesli Patlıcanlı Sandviç nasıl yapılır ve Patatesli Patlıcanlı Sandviç Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 147 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com