Yoğurt ve Meyvelerle Doğal Güzellik Maskeleri

Yoğurt ve Meyvelerle Doğal Güzellik Maskeleri
Paylaş
 

Yoğurt ve Meyvelerle Doğal Güzellik Maskeleri

Yoğurt hemen hemen her mutfakta her an bulunabilmekte ve sık sık tüketilmektedir. Yoğurtun sağlık açısından bilinen bir çok faydası vardır ve şimdi sizlere sağlığın yanında güzellik ve bakımlı cilte sahip olmak için yoğurt ile cilt maskeleri nasıl yapılır bundan söz edeceğiz.

Çilek ve Yoğurt Karışımı Cilt Temizleme Kürü

Bu karışım için üç adet büyük çilek ve üç tatlı kaşığı yoğurtu bir kap içinde karıştırın. Çileği yoğurt içine koymadan önce püre haline getirmeyi unutmayın. Püre haline gelmiş üç büyük çilek ve üç tatlı kaşığı yoğurt karışımını bir süre beraber çırpın, sonrasında hazır olan bu karışımı yüzünüze maske halinde uygulayın, bu maskeyi ortalama 15 dakika yüzünüzde bekletin. Uygulama sonrasında yoğurtun cildinizi temizlediğini ve beslediğini fark edeceksiniz. Çileğin ise cildinizdeki ölü hücrelerin pul pul olup dökülmesine yardımcı olacağını göreceksiniz.

Portalak ve Yoğurt Karışımı Cilt Temizleme Kürü

Yoğun bir iş günü sonrası tüm vücudunuzda bir rahatlamamı arzu ediyorsunuz? Portalak ve Yoğurt bir araya geldiğinde size bunu sağlayacak! Bu uygulama için bir çay kaşığı yoğurtu bir orta boy portakalın daha önce alınmış suyuna ilave ederek bir kaç dakika iyice karıştırın. Bir kaç dakika sonra hazır olacak bu karışımı parmak uçlarınızı kullanarak yüzünüze masaj yaparcasına uygulayın. Daha ilk dokunuşlarda yüzünüzde ki rahatlamayı ve ferahlığı hissedeceksiniz. Yüzünüze uyguladığınız bu maske ise ortalama olarak yedi dakika kadar yüzünüzde kalsın, yedi dakika sonrası cildinizi yıkayın.

Bir önceki yazımız olan Kuru Ciltler İçin Doğal Nemlendirici Karışım başlıklı makalemizde Cildim kuruyor ne yapmalıyım, Cilt nemlendirici hazırlamak ve Kuru ciltler için evde hazırlanan kürler hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 499 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ceyda Kelamdar dedi ki:

    yoğurt güzellik maskelerinde sıkça kullanılır ve etkilidir

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com