Zayıf Kadınların Sırları

Zayıf Kadınların Sırları
Paylaş
 
loading...

Zayıf Kadınların Sırları

Formda kalmayı, fit bir vücuda sahip olmayı kim istemez ki! Kilo verseniz bile bir çırpıda geri mi alıyorsunuz? Verdiğiniz kiloları geri almamak ve istediğiniz gibi bir vücuda sahip olmak imkansız değil. Bunun için zayıf kadınların sırlarını öğrenmeniz yeterli.

Zayıf Kadınlar Nasıl Besleniyor?

Öncelikle zayıf kadınların neredeyse hepsi az ancak sık besleniyor. Beslenmeden kasıt devamlı yemek yemek değil. Öğünlerde metabolizmayı harekete geçirecek, aç kalmamasını ve hızlanmasını sağlayacak yiyecekler tüketmektir. Metabolizmanızın iyi çalışmasını istiyor iseniz şeker dengesinin kurulmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için de aç kalmamaya ve az beslenmeye özen göstermeniz gerekir. Bunun için de günde 3 ana öğün ve günde 3 kez de ara öğün olarak beslenmelisiniz. Böylece hem hiç aç kalmayacak hem de metabolizmanızın daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayacaksınız. Bu ara öğünlerde meyve ve yoğurt tüketmeye özen gösterin.

Zayıf Kadınların Beslenme Programı

Zayıf kadınların bir diğer özelliği de düşük kalorili aynı zamanda da düşük yağ içeren beslenme programlarını takip etmeleridir. Yağlı besinlerden uzak durmak sizin sağlığınızı da olumlu şekilde etkileyecektir. Kolestrol, kalp hastalıkları gibi tehlikeli hastalıklardan da korunmanızı sağlayacaklardır. Çok kalorili besinlerle karnınızı doyurmamaya dikkat edin. Bu tür besinleri tükettiğiniz zaman içerdikleri yüksek kalorinin yanı sıra bu gıdalar yüksek oranda yağ ve karbonhidrat içerir ve bu da daha çabuk acıkmanız ve açlık krizlerine neden olmaktadır.

Zayıf Kadınların Kilo Verme Sırrı Spor

Düzenli olarak spor yapmak sizin için kilo vermenizin yanı sıra bir de vücut sıkılaşmasına ve formda kalmaya yardımcı olmaktadır. Zayıf kadınların en büyük sırlarından biri ne kadar yorgun olurlarsa olsun sporu aksatmamalarıdır.

Kilo Aldırmayan Yiyecekler

Patates, pirinç pilavı, beyaz ekmek, çay şekeri ve bal gibi yiyecekler kan şekerini hızla yükselten ve ani iştah artışına neden olan yiyeceklerdir. Bu yiyecekler glisemik indekslidir ve bunları tüketmekten kaçınmanız gerekir. Bunlar olmazsa ne yiyeceğim ben, derseniz; bunların yerine kan şekerini hızlı yükseltmeyen ve sizi tok tutacak tam buğday, tam çavdar ekmeği, bulgur pilavı ve meyve gibi glisemik indeksi düşük gıdalar tercih etmeniz sizin için çok daha yararlı olacaktır.

Zayıf Kadınların Diyet Listesi

Hepsine uydunuz. Fazla kilolarınızdan kurtuldunuz! Şimdi sıra vücut ağırlığınızın düzenli bir şekilde takip edilmesinde. Haftada veya 15 günde bir tartılabilir, ona göre kendinize daha hafif bir diyet listesi hazırlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Atıştırarak Zayıflayın başlıklı makalemizde atıştırarak zayıflama, yemek yiyerek zayıflama nasıl olur ve yiyerek kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 545 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com