Zayıflama İlaçları

Zayıflama İlaçları
Paylaş
 

Zayıflama İlaçları

Çoğu insan zayıflamak için en kolay yolu arar. Fakat en kolay değil kendinize en uygun ve en sağlıklı yolu seçmeniz sizin için çok daha önemlidir. Piyasalarda sürekli dolanan ve insanları kandırmaya yarayan birçok reklam dolaşıp duruyor. Sırf zayıflamak için canınızı, sağlığınızı asla ve asla riske atmayın. Kendinizi de kandırmayın. Bazı şeyler psikolojiyle de alakalıdır.

Yıllar önce yaşlılar sırf bedava diye doktor doktor gezerek kendilerini hastalık hastası bir hale getirip, doktordan defalarca ilaç istemişlerdi. O dönemde yaşı ilerleyen fakat sağlıklı olan bu insanları gören doktor onlara hap yerine bonibon verip, her gün bir tane içerlerse iyi geleceğini söyler. Hasta olmayan ama hastalık hastası olanlar da bonibonu bitirip doktorun yanına gider. Doktora bir ton teşekkür eder, dua ederler. Doktor da tabii onu kendi kutusunda değil de şişeye doldurup doldurup verir. Buradaki örnekteki gibi insanlar aslında bazı şeyleri kafasında yaratıyorlar.

Doğal Yöntemlerle Zayıflama

Kilolu olduğunu, yemeden duramadığını, su içse yaradığını söyleyen birçok insan var. Fakat o insan bir yeme içme günlüğü tutsa bir göreceksiniz ki gün içinde sayfalarca yiyecek, içecek tüketmiş. Bu yüzden biraz boğazınızı kısıp, biraz da egzersiz yaparsanız zaten kolaylıkla kilolarınızdan kurtulursunuz. Bu gibi sağlıksız ve yanlış tercihlere de hiç gerek kalmaz.

Zayıflama Haplarının Zararları

Zayıflama hapları denen şey aslında ütopyadan ibarettir. Neden, diye soracak olursanız; böbreklerinize zarar vermeyecek, şimdi ya da ileride hafıza kaybı yaratmayacak, elinizi ayağınızı titretmeyecek veya karaciğerinize yüklenip zarar vermeyecek zayıflama hapı bulmak neredeyse imkansızdır.

Zayıflama Hapları Nasıl Zayıflatır?

Zayıflama hapı denen şeyi bir masal gibi, bir hayal gibi düşünün. Çevrenizde bu haplardan herhangi birini kullanıp, sonrasında da hem sağlıklı hem de kilo verip, kilosunu koruyan herhangi biri var mı? Herkes kulaktan dolma bilgilerle zayıflama haplarının zayıflattığını bir şey yapmadığını duymuş. Peki ama siz hiç merak etmiyor musunuz, nasıl oluyor da bu hapı içip mucizevi bir şekilde zayıflıyorlar? Ne var bu hapın içinde ki böyle etki ediyor? Aslında asıl sorulması gereken sorgulanması, merak edilmesi gereken sorular bunlar. Ama dediğim gibi insanlar sadece zayıflatıp zayıflatmadığına bakıyor.

Zayıflama Hapları Öldürür mü?

Bu haplar yüzünden birçok insan öldü. Ölen insanların bazıları medyaya yansıyor, bazılarının üstü kapatılıyor, çoğu da bilinmiyor. Bu yüzden siz siz olun bu tür hapları denemeyin.

Bir önceki yazımız olan Dengeli Beslenme ve Sağlıklı Yaşam başlıklı makalemizde dengeli beslenme ile sağlıklı yaşam ilişkisi, dengeli beslenme nasıl olamalı ve sağlıklı yaşamda beslenme nasıl olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 166 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com