Zayıflamak Kilo İçin Vermek Öneriler

Zayıflamak İçin Öneriler
Paylaş
 

Zayıflamak İçin Öneriler

Her geçen gün kilolu insan sayısı artıyor. İnsanlar devamlı kendilerinden, dış görünüşlerinden, kilolarından şikayetçi. Pekii ya bunun için gerçekten çabalayan, bir şeyler yapan kaç kişi var? Siz de zayıflamak isteyip de çabuk vazgeçenlerden misiniz? Kararlıysanız ve istikrarlı bir şekilde kilo vereceğinize inanıyorsanız o halde harekete geçin.

Metabolik anlamda bir sorununuz var mı öncelikle bunu bir gözden geçirin.
Sonrasında dönüp bir de kendinize bakın. Kendinizi bir testten geçin.

Kilo Verememe Nedenleri

Yemeğin sırf lezzeti için doyduğunuzdan fazlasını yemeye devam mı ediyorsunuz?

Yemek yerken hiç yavaşlamadan hatta çatal, kaşığı elinizden bırakmadan mı yemek yiyorsunuz?

Yemekleri hazırlarken tadına baka baka mı hazırlıyorsunuz?

Herhangi bir olaya üzüldüğünüzde veya sinirlendiğinizde bunun acısını yemeklerden mi çıkarıyorsunuz?

Televizyon seyrederken, bilgisayarda bir film veya dizi izlerken devamlı bir şeyler atıştırmaktan zevk mi alıyorsunuz?

Alkollü içkileri çok seviyor, dışarı çıktığınız zaman en azından bir bira içmeden duramıyor musunuz?

Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

İşte bu gibi alışkanlıklarınızdan vazgeçmekle işe başlayabilirsiniz. Hayatınızda yaptığınız yanlışları erken tespit ederseniz, daha fazla kilo almadan kendinize çözüm yolları geliştirebilirsiniz.
Bunları çözümlediğiniz zaman işte şimdi kilo vermeye başlayabilir, size vereceğim birkaç öneriyle beraber hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Öncelikle güne mutlaka ama mutlaka kahvaltı ederek başlayın. Yok ben acıkmıyorum, canım bir şey istemiyor sabahları diyorsanız; en kötü ihtimal bir kase yoğurda meyve dilimleri karıştırıp bunu tüketebilirsiniz.

Yemeği saat odaklı değil de vücudunuzdan gelen sinyallere odaklı yiyin. Acıktınız mı? Mutlaka bir şeyler yiyin. En azından 1 bardak ayran içmek, 1 tane elma veya portakal yemek, 1 avuç leblebi tüketmek bile olabilir. Acıkmaya karşı her zaman bir çıkış yolu bulun.

Sabah evden çıkarken aklınıza cep telefonunuz, cüzdanınız ve benzeri nasıl geliyorsa, bunların yanında bir küçük elma veya 2-3 mandalina alabilirsiniz. Acıkmaya karşı hep bir şeyler elinizin altında bulunsun. Yoksa, aksi takdirde dışarıdan alacağınız yiyeceklerle veya paketlenmiş gıdalarla hem doymayacak hem de çok fazla kalori alacaksınız.

Yemeğe çorbayla başlamak yerine su, yoğurt veya salatayla başlarsanız bir anda çok fazla yemek yiyip kendinizi tıka basa doyurmamış olursunuz. Öncelikle 1 bardak su için. Sonra salatanız ve yoğurdunuzu bitirip yemeğe başlayın. Çorba ve ana yemeği bitirdikten sonra kendinizi hala doymamış hissediyorsanız herhangi bir meyve daha yiyebilirsiniz. Bu şekilde yemek yemek sizin hem yavaş yemenizi hem de uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesinin Zayıflamaya Etkisi başlıklı makalemizde elma sirkesi ile zayıflama, elma sirkesinin faydaları ve elma sirkesiyle kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 519 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com