Zayıflamak İsteyenlere 6 Emir

Zayıflamak İsteyenlere 6 Emir
Paylaş
 

Zayıflamak İsteyenlere 6 Emir

Bazı kişiler zayıflamak için tatlı dilden anlamıyor  (Tabi burası işin şakası, sizleri daha iyi motive etmek için böyle bir yazı yazıyoruz.) Bu nedenle onlara emrederek yapılması gereken şeyleri söyleyeceğiz ve onlarda bunu uygulayacak. Sonuç olarak zayıflamak için bir adım atmış olacaklar ve zayıflamaya başlayacaklar.

Peki zayıflamak için neler yapılmalıdır? Hangi emirleri vereceğiz? Hemen geçelim.

1- Ekmek, Baklava, Börek, Pasta Az Ye!

Bu tarz unlu mamuller aslında kilo almanın en büyük nedenlerinden birisidir. Bu nedenle bu tarz ürünleri azaltacaksınız, az yiyeceksiniz. Bu bu kadar basit ve doğru. Sadece bu bile kilonuzu sabit tutmanıza hatta aşağıya inmesine neden olacaktır.

2- Fast Food Yeme!

Halk olarak aslında çok tüketmesek de tüketim her geçen gün artmaktadır. Bu ürünler aynı zamanda sağlık açısından da zararlıdır. Bunları yemeyeceksiniz.

3- Kola, Alkol Yasak!

Kola içerdiği yüksek şeker ile kilo almanın nedenlerindendir. Yine alkolde aynı şekilde çeşitli nedenlerle kilo aldırır. Bunları içmeyeceksiniz.

4- Yürüyün!

Yürümek en iyi spordur. Bunu birazda tempolu hale getirseniz, daha iyisi yok. Bu nedenle günde en az 30 dakika yürüyeceksiniz. Bu süreyi artırmanız sizin lehinize olacaktır. Bence siz biraz daha artırın.

5- Porsiyonları Küçültün!

Artık öyle eskisi gibi çorba kasesini ağzına kadar doldurmak yok. Yarıyı biraz geçsin yeter. Yemek tabaklarına gelince, tabak almıyor gibi görünüyor. Bunu biraz azaltsak daha iyi olmaz mı sizce? Bence azaltmalısınız porsiyonları. Pilav, makarna içinde bu geçerli. Salataları aynı devam edebilirsiniz.

6- Film İzlerken Cips Kola Yok!

Film izlerken birçok kişinin vazgeçilmezi bunlardır. Ama bunları yasakladık. Peki film izlerken ne yapacağım? Diye mi soruyorsunuz. Alın elmanızı, portakalınızı yanına da biraz kuru yemiş işte on numara menü. Sizce de öyle değil mi?

Bir önceki yazımız olan Atıştırarak Zayıflayın başlıklı makalemizde atıştırarak zayıflama, yemek yiyerek zayıflama nasıl olur ve yiyerek kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 163 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com