Zayıflamanın 5 Kolay Yolu

Zayıflamanın 5 Kolay Yolu
Paylaş
 
loading...

Zayıflamanın 5 Kolay Yolu

Özellikle bayanlar fazla kilolarından rahatsız olmakta ve bu kilolardan kurtulmanın yollarını aramaktadır. Bu durumda imdada diyet listeleri ve ağır egzersiz programları gelmektedir. Fakat birçok kişi için bu diyet listelerinin ve egzersiz programlarının sonu hüsran olmaktadır. Kişiye bir süre sonra bunlar ağır gelmekte ya da kişi iradesini kaybedip rutin hayatına dönmektedir. Peki zayıflamanın kolay yolu yok mudur? Birçok kişinin bu soruyu sorduğuna eminim. Zayıflamanın mutlaka kolay yolları vardır. Fakat bu şekilde kısa süre içerisinde hemen kilolardan kurtulmayı beklemeyin. Biraz zaman ve çok az bir çaba ile de aslında zayıflayabilir ve fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. İşte sizlere zayıflamanın 5 kolay yolunu vereceğiz.

Kilo Verme Yolları

  1. Düzenli bir beslenme alışkanlığı edinin. Kilo almanın en büyük nedenlerinden birisi düzensiz beslenme alışkanlığıdır. Eğer uygun bir şekilde öğünlere ve bazı kurallara (akşam belli bir saatten sonra bir şey yememek vb.) uyarsanız ilk olarak kilo almanın önüne geçeceksiniz ve zamanla fazla kilolarınızı da vereceksiniz.
  2. Porsiyonlarınızı küçültün. Bunun zor olacağını zannetmiyorum. Örnek olarak 5 kaşık yemek yerine; 3 veya 4 kaşık yemek koyun. 1 kase çorba yerine biraz eksik çorba koyun gibi…
  3. Ekmek seçiminde ve tüketiminde dikkatli olun. Türk halkı olarak ekmeğin mutfağımızdaki önemi çok fazladır. Bunun neticesinde de kilolar ortaya çıkıyor. Bu nedenle ekmek tüketiminizi minimuma indirin. Mümkünse de kepek ekmek veya tam tahıl ekmeklerini tüketin.
  4. Yürüyüş yapın. En iyi ve ideal sporun yürüyüş olduğunu söyleyebiliriz. Sabahları veya akşamları 30 dakika bile hafif tempoda yürümeniz fit olmanıza yeterli olabilir. Hem sağlık açısından hemde fazla kilolarınızdan kurtulmak için yürüyüş yapın.
  5. Baklava, börek, mantıya son verin. Belki cümlemiz çok ağır oldu. Bunlara son vermek mümkün olmayabilir. Fakat birçok kişi bunlar ve bunlara benzer hamur ürünlerini abartıyor. Bu nedenle bu tarz ürünlere dikkat edelim. Mümkün olduğunca kararında tüketmeye çalışalım.

Aslında zayıflamak isteyenler için en temel 5 öge budur. Bunları kendinize göre düzenleyerek bir program dahilinde uyguladığınızda kolaylıkla kilo verebilirsiniz. Diyet listeleri ve egzersiz programları sizlere ağır geliyorsa hayatınızdaki bu ufak değişiklikler kilo almanızı engelleyecek ve zamanla fazlalıklarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Atıştırarak Zayıflayın başlıklı makalemizde atıştırarak zayıflama, yemek yiyerek zayıflama nasıl olur ve yiyerek kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 192 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com