Zayıflamanın 5 Yolu

Zayıflamanın 5 Yolu
Paylaş
 

Zayıflamanın 5 Yolu

İnsanlar yazın formda kalmak için ne yol varsa deniyor. Hiç yapmadığı kadar sıkı bir diyeti göze alabiliyor, günde 1 saate kadar spor yapabiliyor, zayıflama kürlerini, tadını hiç beğenmedikleri ve hayatta içmem dedikleri çayları deniyorlar. Tamam buraya kadar güzel. Gereken başarı bir şekilde sağlanıyor veya en azından sağlanmaya çabalanıyor. Fakat yazın zar zor oluşturduğunuz formu neden kış gelince bozuyorsunuz? Eğer yazın oluşturmuş olduğunuz düzenli formunuzu bozduysanız veya önlem almak istiyorsanız size söyleyeceğim birkaç noktaya dikkat edin.

Kilo Vermek İçin 5 Öneri

Sağlıklı Beslenme

Fazla kilolar sadece estetik görünümünüzü bozmuyor aynı zamanda sağlığınızı da etkileyip tehlikeye atıyor. Maalesef birçok hastalığı da beraberinde getiriyor. Her hastalığın sebebi dolayısıyla sağlıklı beslenmekten geçiyor.
Öncelikle ulaşmak istediğiniz kilo ne ise bunu belirleyin. Kilo vermek isteyen çoğu kişi sürekli diyete başlıyor ama bir süre sonra diyete pek de sadık kalmıyor. Bu yüzden kişiyi günlük hayatında çok da fazla zorlamayacak ve doğru bir biçimde planlanmış olan bir diyet programını seçildiği zaman ve beslenme alışkanlıkları da değiştirildiği takdirde olumlu sonuçlar alınabilir.
Diyete başlayan herkes gerçekçi hedeflerle yola çıkmalıdır.

Zayıflamak İçin Bir Uzmandan Yardım Alın

Bir uzmana danışın. Uzman yardımıyla kafanıza göre sizin enerjinizin de düşmesine neden olacak yanlış diyetlerden de kaçınmış olursunuz. Ağır yiyeceklerden her zaman uzak durun. Bunun yerine haşlama ve ızgara tercih edin. Eğer hamurlu tatlılar tercih ediyorsanız ve meyve de size yeterli olmuyor ise o halde sütlü tatlıları tercih edin.

Az Kalorili Meyveler Tüketin

Meyve kilo aldırmaz deyip meyvelere yüklenmeyin. Çünkü meyvelerde bulunan fruktoz yani meyve şekeri de sizin kilo almanızda etkili olur. Meyve suyu veya asitli, şekerli içecekler tüketmek yerine bunun yerine daha az kalorisi olan ayranı tüketin. Bunların yanında bol bol su tüketmeyi de ihmal etmeyin.

Bol Su Tüketin

Diyet sırasında sıvı tüketimini daha da arttırın. Neden mi? Çünkü alışkın olmadığınız bir beslenme şekline bir anda geçiş yapmak, sizde baş dönmesi veya halsizlik yapabilir. Özellikte sıcakta insanlar çok daha fazla sıvı tüketimine ihtiyaç duyar. Terleme ile beraber artan sıvı kaybını önlemek amacıyla günde en az 2 litre su içilmelidir.

Kilo Verirken Sabırlı Olun

Sürekli tartılmayı bırakın. Çünkü 1 haftada tam olarak zayıflamazsınız. Şöyle düşünün: Bir önceki gün çok yiyip diğer gün az yediğiniz olmuştur. Tükettiğiniz miktar arasında çok fark olsa bile kilonuz pek de değişmez. Bu yüzden motavisyonunuzu bozmamak ve moralinizin artması için ayda 1 kez tartılmanız yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesinin Zayıflamaya Etkisi başlıklı makalemizde elma sirkesi ile zayıflama, elma sirkesinin faydaları ve elma sirkesiyle kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 161 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com