Zayıflamanın Hiç Bilinmeyen Yolları

Zayıflamanın Hiç Bilinmeyen Yolları
Paylaş
 

Zayıflamanın Hiç Bilinmeyen Yolları

Nasıl zayıfladığınızı bilmek sizin sırrınız olsun. Kimseye hiçbir şey söylemeyin. Bu bir gizem olarak kalsın. Bir düşünseniz herkes sizin nasıl bu kadar mükemmel bir fiziğe sahip olduğunuzu merak edip size özenecek!
Kimileri arkadaşıyla kimileri kuzeniyle kimileri ise kardeşiyle zayıflama planı yapar. Yarın sabahtan itibaren erken kalkıp koşuya gideceğiz, yarın spora yazılıyoruz, artık yemekleri kısıyoruz ve ne yeyip içtiğimize dikkat edeceğiz. . . gibi. Ama nedense bu neredeyse hiçbir zaman gerçek olmaz. Bunun nedeni yıllar boyunca diyetin zor gelmesidir. Aslında diyet, rejim, yani kilo vermek zor değil. Asıl almak zor. Düşünsenize sürekli midenizi bir şeylerle dolduruyor ve kendinizi ağır hissediyorsunuz. Ama zayıfladıkça kendinizi çok daha hafif hissetmeye başlıyorsunuz. Bunu bir düşünün. Öyle karar verin. Şimdi size vereceğim tavsiyelerle zayıflamanın çok daha basit ve çok daha eğlenceli olduğunun farkına varacaksınız.
-Öncelikle akşam yenilen yemek kilo almak için en etkili ögelerden biridir. Bunun nedeni metabolizmamızın gün içinde giderek yorulup yavaşlaması ve vücudun kendini giderek uykuya doğru hazırlamasıdır. Bu yüzden şunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Akşam yemeğini saat tam 6da tamamlayın ve sonrasında hiçbir şey yemeyin. Eğer canınız bir şeyler istiyor ise tek tercihiniz meyve olmalı. Akşam yemeğinden sonraki en kötü alışkanlıklardan biri de yemek yedikten sonra yatmak daha da kötüsü uyumaktır. Bu alışkanlığınızdan olabildiğince çabuk vazgeçin. Yoksa sürekli olarak kilo almaya devam edeceksiniz.

Aşırı yağlı, tuzlu veya şekerli yiyecekleri yani içeriğinde bol kalori barındıran yiyecekleri tüketmekten vazgeçin. Bu yiyecekleri kendinize yasaklamayın. Bu ve bu gibi yiyecekleri kendinize yasaklamak yerine kendinize bir sınır koyun. Demek istediğim şey içeriğinde çok fazla kalori barındıran yiyecekler tüketirken bu yiyecekleri ölçülü tüketmeye özen gösterin. Mesela ayda veya haftada bir kendinize izin verebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum, mesela.

Bir önceki yazımız olan Atıştırarak Zayıflayın başlıklı makalemizde atıştırarak zayıflama, yemek yiyerek zayıflama nasıl olur ve yiyerek kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 159 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com