Zayıflamaya Yardımcı Şifalı Bitkiler

Zayıflamaya Yardımcı Şifalı Bitkiler
Paylaş
 

Zayıflamaya Yardımcı Şifalı Bitkiler

Fazla kilolar, çoğu insanın ortak sorunudur. Doktor ve beslenme uzmanlarının kontrolüyle, spor da yaparak sağlıklı bir şekilde kilo verilmelidir. Bazı insanlar kolay verirken, bazı insanlar kilo vermekte zorlanır. Özellikle, göbekteki yağların erimesi çok zordur. Zayıflatan şifalı bitkilerle, kilo verme sürecini hızlandırmak mümkündür. Şifalı bitkileri, çay olarak ve toz şeklinde tüketmek, kilo verme sürecini hızlandırır. Bitkilerin, vücutta farklı etkileri vardır. Bir kısmı, vücuttaki fazla suyu, toksinleri ve yağları idrarla atmaya, bir kısmı, yağ yakımını arttırmaya, bir kısmı da metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur. Detoks etkisiyle, zehirli maddeleri vücuttan temizler.  Şişkinliği azaltmak ve sindirimin düzenlenmesi için bu tür bitkiler kullanılır. Zayıflatan şifalı bitkilerin, yararları yanında, zararları da olacağını unutmamak gerekir. Karar verdiğiniz bitkiyi iyice araştırmadan kullanmak, kötü sonuçlar doğurabilir.

Hangi Şifalı Bitkiler Zayıflamaya Yardımcı Olur?

Şifalı bitkilerle kilo verirken, yararlarından da faydalanabilirsiniz. Kilo vermenin yanında, vücudunuzu bazı hastalıklara karşı da korumuş olursunuz. Zayıflatan şifalı bitkileri, yemeklerden önce veya sonra kullanmak etkilerini artırmaktadır. Zayıflatan şifalı bitkiler, aşağıda açıklamalarıyla birlikte yer almaktadır:

Mate Yaprağı

İştahı kapatma etkisiyle kişiyi tok tutar ve vücuttaki fazla suyu atar. İçeriğindeki yağ yakıcılar ile yenilen besinlerin yağa dönüşmeden yakılmasını sağlar. Mate yaprağında bulunan matein, kafein gibi bir etki yarattığı için metabolizmayı hızlandırır.

Rezene

Yaprakları adaçayına benzeyen, içeriğindeki yağ asitleri sayesinde etkili bir yağ yakıcıdır. Aynı zamanda idrar söktürücü, mide ve sindirimi rahatlatıcı etkisi vardır. Yemeklerden sonra çayı içildiğinde hazımsızlığa iyi gelir.

Sinameki

Müshil etkisi yapmasından dolayı sürekli kullanımı zararlıdır.  Uzun süre kullanımda yan etkileri görülür. Vücuttan su atılmasını da sağlar. Sinameki çay olarak veya tavada biraz kavurduktan sonra toz haline getirerek, yemekten önce veya sonra içilir.

Biberiye

Kan dolaşımını hızlandırır, idrar söktürür ve yağları kırıcı özelliği vardır. Bölgesel yağlardan kurtulmak ve sindirimi rahatlatması yönünden kullanılır.

Yeşil Çay

Kanser hastalıkları için koruyucu etkisi vardır. Antioksidan özelliği ile sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur. Günde üç bardak, sıcak suya konularak demledikten sonra içilir.

At Kuyruğu

Toksinleri idrar yoluyla dışarı atarken, aynı zaman da sindirim sitemini temizler. Gastrit ve mide ülserini iyileştirici etkileri vardır. Yağ dokularını eritir ve yaraları da iyileştirici etkisi vardır.

Civanperçemi

Tatlı yeme isteğini keser ve iştahı da kapatır.

Maydanoz

İdrar söktürür ve sindirim sistemini temizler. Genellikle maydanoz suyu olarak kür şeklinde uygulanır. Hazımsızlığı giderir. Bağ dokusunu güçlendirir ve metabolizmayı hızlandırır.

Zencefil

Son zamanlarda çok kullanılmaya başlanan zencefil, üst solunum rahatsızlıklarında ilk sıralarda yerini almaktadır. Ayrıca sindirimi rahatlatır, iyi bir antioksidandır, vücutta sıcaklık ve terleme meydana getirirken metabolizmayı da hızlandırır.

Tere Otu

Metabolizmayı hızlandırarak hızlı kilo vermeye yardımcı olur. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.

Kiraz Sapı

Vücuttaki fazla suyu ve toksinleri atar.

Zayıflatan Şifalı Bitkilerin Kullanım Şekilleri

Zayıflatan şifalı bitkilerin, temiz ve güvenilir yerlerden alınması gerekir. Bardağa bir tutam bitki konur ve kaynamış su üzerine dökülür. Beş dakika demledikten sonra ister sade ister balla tatlandırılarak içilir. Başka bir kullanım şekli de toz haline getirilmiş bitkiler, balla karıştırılıp macun yapılarak tüketilir. Taze olanlar salatalarda yada yemeklerde kullanılabilir.

Zayıflatan Şifalı Bitkilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitkilerin de ilaçlar gibi yan etkileri olabilir. Bu yüzden her bitkiyi kullanmamak gerekir. Doktor ya da beslenme uzmanına danışmakta fayda vardır. Zayıflatan şifalı bitkileri, bilinçsizce kullanmak önemli hastalıklara yol açabilir. Düzenli beslenme ve spor yapılmadan, sadece bitkilerle kilo vermek mümkün değildir

Bir önceki yazımız olan Beyaz Çay ile Zayıflama başlıklı makalemizde beyaz çay ile kilo verme, beyaz çay kilo verdirir mi ve Beyaz Çay Zayıflatır Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 200 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com