Zayıflarken Karbonhidratın Önemini Unutmayın!

Zayıflarken Karbonhidratın Önemini Unutmayın!
Paylaş
 

Zayıflarken Karbonhidratın Önemini Unutmayın!

Günümüz de kilo almanın bir diğer nedeni de hareketsiz kalmak. Bazen iş nedeniyle bazen de kendi tembelliğimizden hareket etmeyi unutuyoruz. Hareketsiz kalmakta şişmanlık olarak size geri dönüyor. Bazen de spor yapıp yağlarınızdan kurtulmaya çalışırsınız ama yapılan yanlışlar hayatınıza bile mâl olabilir.

Niçin Spor Yapılmalı?

Kilo vermeyi kararlaştırdıysanız bu tam anlamıyla yağ yakmaya odaklı olmalıdır, kas yakmaya değil. Mesela sauna; insanlar kilo kaybetmek amacıyla çok kullanır saunayı. Ama sauna sadece vücudunuzda ki su kaybına neden olur, vücutta su azalınca da yağ yakımı zorlaşır.

Kilo Verirken Karbonhidratsız Beslenme Sağlıklı mı?

Bitkisel çaylar sizi zayıflatmaz, yalnızca vücuttaki suyu dışarı atmanızı sağlar. Karbonhidratsız beslenme de başlı başına hatadır. Eğer kalıcı bir zayıflamaya ihtiyacınız varsa karbonhidrat kullanılmalıdır. Karbonhidrat vücudunuzda su tutmasını sağlar, sanılanın aksine yağ değil. Karbonhidratsız zayıflama çok zor gerçekleşir.

Bir önceki yazımız olan Düşük Kalorili Kahvaltı başlıklı makalemizde diyet kahvaltı önerileri, kahvaltı ürünleri kalori miktarı ve Kilo Aldırmayan kahvaltı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 186 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com