Zayıflatan Çaylar

Zayıflatan Çaylar
Paylaş
 

Zayıflatan Çaylar

Özellikle bayanlar arasında, zayıflatıcı özelliği nedeniyle birçok bitkisel çay oldukça revaçta. Kan dolaşımını hızlandırması, oksit atımına yardımcı olması gibi nitelikleri olan bitkisel çayların en çok önerilenleri bu yazımızda bulacaksınız. Diyetisyenler tarafından da önerilen, diğer adı da zayıflatan çaylar olan bitkisel çayları şu şekilde sıralayabiliriz:

Oolon Çayı

Vücutta yağ depolanmasına karşı büyük bir savaşçıdır. Özellikle akşam yemeği sonrasında günlük olarak tüketilmesi önemlidir. Spor yapmadan önce tüketerek vücuttaki yağ yakımını da oldukça hızlandırmaktadır.

Mate Çayı

Kan dolaşımını hızlandırarak zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. İçerisinde kafein bulunan mate çayı, vücudun daha fazla efor sarf etmesini sağlayarak kilo vermenize yardımcı olacaktır. Pek çok uzmanın tavsiye listesinde ilk sırada yer alan bu çay, aynı zamanda içerisinde bol miktarda barındırdığı C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminizi de güçlendirecektir.

Isırgan Otu Çayı

Zayıflatan çaylardan bir diğeri olan bu çayın en önemli özelliği vücudun barındırdığı fazla sıvıların organizmadan atılmasına yardımcı olmasıdır.  Bu çayı tüketerek aynı zamanda vücudunuzu kansere karşı da korumuş olursunuz.

Yeşil Çay

Bitkisel çaylar içerisinde belki de en çok tüketilen çaydır. Uzmanlar, özellikle spor yapmadan yarım saat önce bu çayın tüketilmesiyle birlikte yağ yakım hızının oldukça artacağını söylemektedirler.

Limon Otu Çayı

Bu çayın en önemli özelliği, bağırsakların yağ emme düzeylerini düşürmesidir. Böylece bağırsaklardaki yağlar kolayca atılacak ve vücuttaki yağ oranı düşecektir.

Kayın Çayı

Kayın ağacının yapraklarından yapılan bir çaydır. Vücuttaki zararlı maddeler ile fazla sıvıların atımını kolaylaştırmaktadır.

Yukarıda hakkında bilgiler verdiğimiz zayıflatan çayların tek başına tüketiminin fazla bir etkisini görmeniz mümkün değildir. Zayıflamak istiyorsanız bu çayları spor yaparak desteklemelisiniz. Spor yamadan önce ya da spor yaparken verdiğiniz molalarda bu çayları tüketirseniz vücudunuzdaki yağların yakım hızını oldukça arttırırsınız

Bir önceki yazımız olan Ayça Kaya ve Kahve ile Zayıflama başlıklı makalemizde Ayça Kaya Kahve ile Zayıflama, kahve içmenin faydaları ve kahvenin yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 257 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com