Zayıflatan Yiyecekler

Zayıflatan-Yiyecekler
Paylaş
 
loading...

Zayıflatan Yiyecekler

Hanımlar not alın! Bugün size bahsedeceğim konu hangi yiyeceğin sizin zayıflamanızda ne kadar etkili olduğu konusunda. Biliyorsunuz ki her farklı gıda içinde farklı kalori miktarı barındırmaktadır. Yiyeceklerin diğer bir etkisi de sizin iştahınızı, hormonlarınızı hatta yaktığınız kalorilere kadar yardımcı olmasıdır. Gıdaların bazıları sizin kolaylıkla kilo almanızı sağlayacakken bazıları ise sizin çok daha fazla kilo vermenize yardımcı olur. Şimdi size sıkça denenmiş ve olumlu sonuçlar elde edilmiş bazı kilo verdiren gıdalardan bahsedeceğim:

Yumurta

Yumurta kilo vermek isteyenlerin yeyip yiyebileceği en iyi gıdalardan biri. Neden mi? Çünkü yumurtanın protein değeri oldukça yüksek. Yumurta içinde barındırdığı sağlıklı yağlarla dolu ve belki de sizi en çok etkileyecek olan nedeni de az bir kaloriyle sizin kendinizi doymuş bir şekilde hissetmenize sebep olmasıdır. Yumurta ayrıca sadece o an doymanıza sağlamıyor, bir de üstüne sizin bir sonraki öğünde de daha az yemenize sebep oluyor. Yumurtanın faydaları saymakla bitmiyor. Neredeyse tüm besinler yumurtanın sarısında bulunmaktadır.

Yeşil Yapraklı Bitkiler

Bunlara örnek verecek olursak; kara lahana ıspanak gibi besinlerdir. Zayıflatan bu bitkiler önemli oranda diyet lifi içermektedirler. Bu bitkilerin kalori oranları da karbonhidrat oranları da oldukça düşüktür. Ayrıca bu bitkiler içlerinde önemli miktarda besinlerle doludur ve de vitamin, mineral açısından da çok zengindir.

Somon

Somon ve buna benzer yağlı balıklar tahmininizden çok daha fazla sağlıklıdır. Bununla birlikte çok doyurucudur. Balık gibi yiyecekler az bir kalori ile sizin saatlerce tok hissetmenizi sağlar. Somonu örnek vermemdeki amacım içinde barındırdığı yüksek kalite proteinlerden ötürüdür. Somonun içi sağlıklı yağlarla doludur. Ayrıca bildiğiniz üzere her çeşit önemli besini de içinde barındırmaktadır. Balıklar içinde barındırdığı Omega-3 ve yağ asitleriyle kalbe ve zihne de oldukça iyi gelir.

Bir önceki yazımız olan Düşük Kalorili Kahvaltı başlıklı makalemizde diyet kahvaltı önerileri, kahvaltı ürünleri kalori miktarı ve Kilo Aldırmayan kahvaltı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 535 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com