Zayıflatıcı Su Tarifleri

zayıflatıcı su tarifleri
Paylaş
 

Zayıflatıcı Su Tarifleri

Birçok diyet listesinde not olarak verilen kısımda günde en az şu kadar su içiniz diye bir not belirtilir. Suyun zayıflamaya olan etkisi tartışılmaz konulardan birisidir. Zaten hemen hemen her diyet listesinde de bunun belirtilmesi bu özelliğin doğru olduğunu gösteriyor. Bunun yanında sağlık açısından da ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek yoktur herhalde. Tüm sistemler ve hayat için olmazsa olmazdır.

Su Zayıflatır mı?

Suyun zayıflamaya olan etkilerinden bahsetmişken bunu daha etkili nasıl kullanırız? Sorularını hem biz kendimize soruyoruz. Hem de okuyucularımız bizlere bu tarz soruları yöneltiyor. Tabi ki suyu zayıflamak için daha etkili kullanmanın bazı yolları vardır. Eğer suyu bu şekilde tüketirsek daha kısa sürede daha etkili ve başarılı sonuçlar görmemiz mümkün olacaktır. İsterseniz konuyu daha fazla uzatmadan merak ile beklediğiniz özel su tüketim tavsiyelerine geçelim.

Salatalıklı Su

Başlığı ilk gördüğünüzde size belki biraz yabancı, belki de biraz saçma gelmiş olabilir. Fakat su kadar salatalıkta zayıflama üzerine olumlu etkilere sahiptir. Salatalık metabolizmayı hızlandırır. Aynı zamanda A ve C vitamini başta olmak üzere vitamin açısından zengindir. Potasyum başta olmak üzere birçok mineral içerir. 1 bardak suyun içerisine atacağınız birkaç dilim salatalık sizler için daha sağlıklı ve faydalı olacaktır.

Limonlu Su

Öncelikli olarak limonlu su sağlık açısından oldukça yararlıdır. Zaten limonun özellikle C vitamini açısından zengin olduğunu hepimiz biliyoruz. Yağ yakımı üzerine de etkili olan limonu suya katarak tükettiğinizde yağ yakımı ve kilo verme üzerine olumlu etkileri olacaktır. 1 bardak suyun içerisine küçük bir parça (1 limonun 8’de 1’i) limon atmanız yeterli olacaktır.

Kırmızı Biberli Su

Belki daha önce hiç duymadınız ya da böyle bir şey olabilir mi? Diye kendi kendinize sordunuz. Acı biberinde zayıflama üzerine olan etkilerini biliyoruz. Su ile birleştiğinde bu etkiyi daha iyi bir şekilde görebilirsiniz. Acı biber içerisinde bulunan kapsaisin maddesi sindirim sistemi üzerine olumlu etkilere sahip, sindirimi kolaylaştırıyor ve kilo verme hızını artırıyor.

Çilekli Su

Bir bardak suyun içerisine birkaç çileği dilimleyip atarak bu karışımı elde edebilirsiniz. Bunun yanında içerisine böğürtlen, ahududu, yaban mersini gibi meyvelerde ekleme şansınız vardır. Hem lezzetli hem de kilo vermeye yardımcı bir su hazırlamış olursunuz

Bir önceki yazımız olan Mısır Püskülü Çayı İle Zayıflama başlıklı makalemizde mısır püsküllü çayı, mısır püskülü ve mısır püskülü çayı kilo verdirirmi hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Bu yazı 196 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Kiloverdirirmi.Com